اخراج تیم بررسی اصول اخلاقی هوش مصنوعی مایکروسافت

طبق گزارش Platformer، مایکروسافت به تازگی کل تیم بررسی اصول اخلاقی و جامعه‌محور بخش هوش مصنوعی (AI) خود را به عنوان بخشی از برنامه‌ریزی از پیش اعلام‌شده جهت تعدیل نیرو اخراج کرد.

به گزارش تکناک، در نتیجه این حرکت، غول فناوری ردموند دیگر تیمی برای اطمینان از مطابقت اصول هوش مصنوعی با طراحی محصول ندارد. با این حال، این شرکت هنوز یک بخش فعال در بخش هوش مصنوعی مسئولیت پذیر برای ایجاد قوانین و اصول مدیریت ابتکارات هوش مصنوعی خود دارد. با وجود اخراج‌های اخیر، مایکروسافت می‌گوید که به سرمایه‌گذاری در زمینه توسعه هوش مصنوعی مسئولیت پذیر ادامه خواهد داد.

این شرکت در بیانیه ای موارد زیر را اعلام کرد: مایکروسافت به توسعه محصولات و تجربیات هوش مصنوعی ایمن و مسئولانه متعهد است و این کار را با سرمایه‌گذاری بر روی افراد، فرآیندها و مشارکت‌هایی انجام می‌دهد که این مسائل را در اولویت قرار می‌دهند. طی شش سال گذشته، تعداد افراد در تیم‌های محصول ما افزایش یافته است. دفتر مسئول هوش مصنوعی، همراه با همه ما در مایکروسافت، مسئول اطمینان از اجرای اصول هوش مصنوعی است. […] ما از کار برجسته‌ی تیم اصول اخلاقی و جامعه‌محور برای کمک به بهبود مداوم هوش مصنوعی قدردان هستیم.”

با وجود اخراج این تیم، به گفته کارمندان مایکروسافت، حضور تیم بررسی اصول اخلاقی و جامعه‌محور در حصول اطمینان از اصول هوش مصنوعی مسئولیت پذیر این شرکت برای ارائه محصولات به عموم ، واقعاً ضروری بوده است.

یکی از کارمندان سابق می‌گوید: مردم به اصول معین برای هوش مصنوعی مسئولیت پذیر نگاه می‌کنند و می‌گویند: «چگونگی عملی شدن این موارد مشخص نیست». کار ما نمایش آنها و ایجاد قوانین در مناطق بدون قوانین بود.»

حدود یک هفته پیش، مایکروسافت برگه اخراج را به 689 کارمند از دفاتر خود در سیاتل داد. بخش های تحت تأثیر عبارتند از: Visual Studio for Mac، Entertainment & Devices، Azure Edge + Platform و غیره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.