بروزرسانی اخیر آی او اس 16 Face ID آیفون را دچار اختلال کرد

بروز برخی مشکلات با ارتقا به iOS 16 وجود دارد و نشان می دهد پس از به روزرسانی اخیر اپل Face ID  بلافاصله کار نمی کند.

گزارش هایی توسط کاربران آیفون مبنی بر بروز برخی مشکلات با ارتقا به iOS 16 وجود دارد و نشان می دهد پس از به روزرسانی اخیر Face ID آیفون  بلافاصله کار نمی کند.

به گزارش تکناک، البته هنوز تاثیر این اشکال Face ID بر تعداد دستگاه های درگیر و یا مدل های مختلف مشخص نیست.

پس از گزارش اولیه، گزارش‌های بیشتری از باگ Face ID آیفون پس از به‌روزرسانی به iOS 16 منتشر شده است. ارتباط این باگ با iOS 16 بدیهی است. ادعای برخی کاربران بر این است که Face ID پس از به روز رسانی به سیستم iOS 16  ازکار افتاده و خطایی طبق تصویر زیر با محتوای در دسترس نبودن Face ID و تنظیم آن نشان داده می‌شود.

این پست در تالار گفتگوی فرعی آیفون با محتوای گزارش کاربران از مشکل Face ID  در آیفون 13 پرو مکس خود و برخی دیگر با عنوان خطای سخت افزاری طبق صحبت تکنسین های فروشگاه اپل، منتشر شده است.

مسائل مربوط به Face ID آیفون تازگی ندارد

در 27 اکتبر، یکی از مشتریان در تالارگفتگو اپل گزارش داد که پس از به روز رسانی به iOS 16.1، متوجه از کار افتادن Face ID شده و خاموش و روشن کردن دستگاه و تنطیم مجدد Face ID نیز موثر واقع نشده‌است.

در اوایل اکتبر، گزارش‌هایی مبنی بر خرابی Face ID iOS 15.7.1 RC (نه نسخه رسمی) برای برخی از کاربران نیز منتشر شده‌است.

اگر Face ID در آیفون یا آیپد پرو کار نمی کند، در صفحه پشتیبانی اپل مراحل بررسی آن را می‌توان یافت. این صفحه شامل بررسی به‌روزرسانی‌ها یا تنظیمات Face ID و همچنین اطمینان از مسدود نبودن دید دوربین نیز می‌شود.

با این حال، صرفا یک صفحه پشتیبانی عمومی است و به طور مستقیم به اشکالات خاص Face ID اشاره نمی کند. اپل هیچ سند حمایتی در مورد این موضوع منتشر نکرده و پاسخ یا نظری نداده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.