انتشار تصاویری از خودرو الکتریکی اقتصادی INSTER EV

 انتشار تصاویری از خودرو الکتریکی اقتصادی INSTER EV

شرکت هیوندای تصمیم دارد اواخر ماه ژوئن از جدیدترین خودروی الکتریکی اقتصادی INSTER EV رونمایی کند. به تازگی اولین تصاویر آن به صورت تیزر منتشر شد.

به گزارش تک‌ناک، رونمایی این خودرو در جریان نمایشگاه Busan International Mobility Show انجام می‌شود. شرکت هیوندای در سال 2024 شروعی داغ دارد. ماه گذشته، هیوندای بیش از 17000 خودروی الکتریکی را در سراسر جهان به فروش رساند و موفقیت بالایی کسب کرد.

در ایالات متحده، هیوندای در حال سبقت گرفتن از تسلا در بازار خودروهای الکتریکی است. هیوندای موتور حدود 11.2 درصد از بازار خودروهای الکتریکی ایالات متحده را تا ماه می به خود اختصاص داد. بر اساس داده‌های انجمن خودرو و تحرک کره، هیوندای موتور تا پنج ماه اول سال 2024 بیش از 48383 دستگاه اتومبیل در ایالات متحده به فروش رساند.

 هیوندا و انتشار تصویر تیزری از خودرو الکتریکی اقتصادی INSTER EV!

تسلا همچنان با سهم 40.5 درصد برتری نسبی به هیوندای در ایالات متحده دارد، امّا این فاصله از 53 درصد در سال گذشته کاهش یافته است. هیوندای با خودروهای الکتریکی اختصاصی مبتنی بر پلتفرم E-GMP خود در ایالات متحده و در سطح بازار جهانی سعی در کسب پیشرفت بیشتری دارد.

خودروهای الکتریکی هیوندای، مانند IONIQ 5 و IONIQ 6، بُرد بیش از 480 کیلومتر دارند و قابلیت شارژ سریع در کمتر از 20 دقیقه و طراحی جدید شیک را ارائه می‌کنند. مهم‌تر از همۀ این موارد، مقرون به صرفه‌ترین و کم مصرف‌ترین‎‌های مدل‌های موجود هستند.

هیوندای پس از انتشار اولین تصاویر تیزری از خودروی جدید INSTER EV در سه شنبه، یک خودروی تمام الکتریکی دیگر را به خط تولید خود اضافه خواهد کرد. هیوندای INSTER EV تکامل‌یافتۀ مدل CASPER بنزینی است که در کره به فروش می‌رسد. هیوندای ادعا می‌کند که خودروی الکتریکی جدید «استانداردهای جدیدی» را در محدودۀ رانندگی، فناوری و ایمنی به وجود می‌آورد.

 INSTER EV!

در نگاه نخست می‌توانید مشاهده کنید که INSTER EV از CASPER الگوبرداری کرده است. خودروی الکتریکی اقتصادی INSTER EV با چراغ‌های دیلایت مشخص هیوندای، همچنین چراغ‌های راهنما و عقب گرافیکی اضافه شده، بدون اشتباه یک خودروی الکتریکی از برند کره‌ای مطرح است. شرکت مورد اشاره انتظار دارد خودروی الکتریکی شهری جدید آن بتواند بُرد 355 کیلومتر داشته باشد. اگرچه قیمت‌ آن هنوز تأیید نشده است، با توجه به اینکه CASPER بنزینی با قیمت کمتر از 15000 دلار در کره به فروش می‌رسد، انتظار می‌رود خودروی الکتریکی جدید با قیمتی مقرون به صرفه راهی بازار شود.

اگرچه تقاضا برای خودروهای الکتریکی مقرون به صرفه در ایالات متحده روزافزون است، هنوز مشخص نیست که آیا هیوندای INSTER را به ایالات متحده می آورد یا خیر. با توجه به اینکه انتظار داریم تولید در اولین کارخانۀ برق و باتری در ایالات متحده در اواخر سال جاری آغاز شود، هیوندا می‌تواند این خودرو را به این بازار بیاورد. با عرضۀ EV3 کیا به بازار، هیوندای امکان دارد به فکر عرضۀ این خودروی الکتریکی ارزان قیمت برای رقابت با آن در ایالات متحده باشد. قیمت EV3 کیا حدود 30000 تا 35000 دلار پیش‌بینی می‌شود.

برای کسب جزئیات بیشتر باید تا نمایشگاه Busan International Mobility Show منتظر ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram