رفع مشکلات گوشی های آیفون با انتشار نسخه iOS 16.5.1

اپل به زودی iOS 16.5.1 را منتشر خواهد کرد تا مشکلات نگران‌کننده از جمله خالی شدن سریع باتری، قطعی وایفای و دیگر مسائل را برطرف کند.

به گزارش تکناک، بررسی ها نشان می دهد که اپل در حال کار بر روی iOS 16.5.1 است که پس از عرضه iOS 16.5 ماه گذشته منتشر خواهد شد.

سایت BGR می گوید که یک یادداشت داخلی با شماره ساخت برای به‌روزرسانی با شماره ساخت 20F74 را دیده است. زمان انتشار به‌وضوح مشخص نیست، اما با اینکه iOS 16.6 تنها در بتای 2 است، اپل به یک رفع‌کننده فوری برای برخی از باگ‌هایی که در دستگاه‌های آیفون تأثیرگذار بوده‌اند، نیاز دارد.

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که بر روی دستگاه‌هایی با سیستم عامل iOS 16.5 تأثیر می‌گذارد، ازجمله مشکلی است که باعث خالی شدن سریع باتری دستگاه می‌شود. برخی کاربران آیفون همچنین از قطع شدن تصادفی اتصال Wi-Fi خود شکایت دارند و برخی از کاربران اطلاعات هواشناسی نادرستی را از طریق برنامه هواشناسی اپل دریافت می کنند. با توجه به اینکه عرضه نهایی iOS 16.6 (mobile operating system by Apple Inc.) هنوز چند هفته دیگر خواهد بود، بهترین کاری که اپل می‌تواند انجام دهد، عرضه iOS 16.5.1 باشد، به ویژه اگر نیاز به ارسال برخی از پچ‌های امنیتی دارد.

برخی از کاربران آیفون از نمایش داده های نادرست در برنامه Weather پس از نصب iOS 16.5 شکایت دارند.

این موضوع با iOS 16.4.1 اتفاق افتاد که اپل در هفته اول آوریل به منظور تغییر رنگ پوستی در یک شکلک خاص و رفع مشکل برخی از حالات عدم پاسخ دهی سیری، منتشر کرد. (توصیه می‌شود اگر یک آیفون دارید فقط به سیری اتکا نکنید و با کلیک بر روی این لینک برنامه Google Assistant را از App Store نصب کنید). به‌روزرسانی iOS 16.4.1 همچنین برخی از مسائل جدی امنیتی از جمله دو مورد که اپل گفته است به صورت فعال بهره برداری می شوند، را برطرف کرد.

اگر بفهمیم که یک باگ در iOS 16.5 باعث شده است که دانگل Lightning to USB 3 Camera Adapter اپل کار نکند، بهتر است آن را نادیده نگیریم. با iOS 16.6 بتا، اپل مشکل را رفع کرده و این بدان معنی است که احتمال خوبی وجود دارد که iOS 16.5.1 برای کسانی که نمی‌خواهند به دنیای نرم‌افزار Beta وارد شوند (که برای کاربران تازه وارد iOS و Android می‌تواند به واقع جنگلی باشد)، مشکل را حل کند.

هر از چند گاهی می‌توانید با رفتن به Settings > General > Software Updates بررسی کنید که آیا iOS 16.5.1 برای iPhone (line of smartphones designed and marketed by Apple Inc.) شما عرضه شده است یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.