انویدیا کارت گرافیک جدید خود را ژانویه 2023 عرضه می‌کند   

RTX 40

انویدیا به تازگی با سری RTX 40  از محصول بزرگ بعدی خود برای عرضه در بازار کارت های گرافیک رونمایی کرده است.

به گزارش تکناک، این رونمایی فقط برای نشان دادن لیست کوچکی از خانواده محصولاتی بود که قرار است در آینده رشد کنند.

در سوم ژانویه، انویدیا به رونمایی از سری کارت های گرافیک موبایل RTX 40 ادامه می دهد وگفته شده پردازنده‌های گرافیکی جدید حدود 30 درصد افزایش عملکرد را به همراه خواهند داشت.

سری جدید موبایل RTX 40 در CES 2023 عرضه می شود

طبق گزارشات، این شرکت RTX 4080 Ti / 4090 Mobile (16 گیگابایت) را به عنوان یک پیشنهاد بالا عرضه خواهد کرد. همچنین RTX 4080 Mobile (12 گیگابایت)، RTX 4070 Mobile (8 گیگابایت)، RTX 4060 Mobile (8 گیگابایت)، RTX 4050 Mobile (6 گیگابایت) و RTX 3060 با 6 گیگابایت حافظه ویدیویی را عرضه خواهد کرد.

اعضای خانواده سری 40 در 3 ژانویه بسیار بیشتر می شود. علاوه بر این، این شرکت هنوز یک RTX3050 ارزان قیمت جدید برای عرضه دارد. شایان ذکر است که نام محصول نهایی ممکن است تغییر کند. یک ماه تا رونمایی فرصت وجود دارد و انتظار می رود جزییات بیشتری از محصولاتی که قرار است عرضه شوند ارائه شود.

گزارش جدید همچنین جزئیات عملکرد محصولات را نیز به همراه دارد. همانطور که در بالا گفتیم، کارت گرافیک موبایل NVIDIA RTX 40 ممکن است نسبت به نسل گذشته 30 درصد افزایش عملکرد داشته باشد. علاوه بر این، PPT NVIDIA نیز به طور خاص اشاره می کند که عملکردRTX4070  حدود 15 درصد از عملکرد RTX 3080 Ti بالاتر است.

به هر حال، نسل جدید کارتهای گرافیکی اجرای بازی های رایانه ای را برای کسانی که مدل‌های بالاتر خانواده جدید کارت گرافیک را انتخاب نمی‌کنند جذاب‌تر می‌کند.

افزایش قابل توجه عملکرد

خلاصه ای از اطلاعات در عکس زیر وجود دارد که دستاوردهای عملکرد سری RTX 40 نشان می دهد.

انویدیا به تازگی با سری RTX 40  از محصول بزرگ بعدی خود برای عرضه در بازار کارت های گرافیک رونمایی کرده است.

طبق شایعات، سازندگان بزرگ اولین مدل های محصولات  مجهز به این پردازنده های گرافیکی را در ماه فوریه معرفی خواهند کرد. به طور دقیق‌تر، پردازنده‌های اینتل Raptor Lake-H با کارت‌های گرافیک NVIDIA RTX 4080 عرضه می‌شوند. این گزارش همچنین عرضه‌محصولات جدیدی را از اینتل در CES 2023 پیش بینی می‌کند. این شرکت ممکن است پردازنده‌های موبایل بیشتری را برای جفت شدن با پردازنده‌های گرافیکی جدید ارائه کند. بازار لپ تاپ های گیمینگ در سال آینده بسیار جالب خواهد بود.

شایان ذکر است که اینتل همچنین در حال بهبود حضور خود در بازار پردازنده‌های گرافیکی است. شاید در آینده شاهد عرضه لپ تاپ های بیشتری با پردازنده های گرافیکی سری ARC این شرکت در کنار انواع محصولات  NVIDIA باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.