اپل تمام چیپ‌های پیشرفته TSMC را می خرد

برخی منابع خبری می گویند اپل برای سال ۲۰۲۳ تمام چیپ‌های ۳ نانومتری TSMC را خریداری می‌کند.

به گزارش تکناک، با وجود اینکه اپل یکی از بزرگترین شرکت‌های فناوری جهان است، هنوز به تولید خارجی وابسته است. شاید این شرکت تیم مهندسی برتری در جهان داشته باشد و بخش تحقیق و توسعه آن بی‌نظیر باشد، اما این تیم‌ها بیشتر بر روی طراحی محصول تمرکز دارند.

بنابراین، شرکت فناوری آمریکایی به طور معمول با سایر تولیدکنندگان مانند Foxconn، TSMC، سامسونگ و BOE در مسائل مختلف همکاری می‌کند. در حال حاضر، یک شایعه در حال پخش است که اپل قصد دارد کلیه چیپ‌های ۳ نانومتری را از TSMC خریداری کند.

همکاری بین اپل و TSMC به قدرت ادامه می‌یابد. طبق گزارشات اخیر، دو شرکت یک توافق بزرگ برای چیپ‌های ۳ نانومتری امضا کرده‌اند که در مدل‌های آینده آیفون ۱۵ پرو با نام A17 Bionic و پردازنده‌های M3 که قلب نسل بعدی مک‌بوک‌ها خواهند بود، استفاده خواهند شد.

اپل در حال حاضر بخش قابل توجهی از چیپ‌های ۳ نانومتری را که در سال ۲۰۲۳ تولید خواهند شد، خریداری کرده است. برخی منابع می‌گویند این خرید براساس ۹۰ درصد انجام شده است. اکنون این عدد به ۱۰۰ درصد رسیده است.

شایعه بر اساس گزارشی از منبعی به نام DigiTimes است که به منابع صنعتی اشاره کرده است. در این گزارش آمده است که اپل قبلاً تمام ظرفیت ۳ نانومتری TSMC را برای سال ۲۰۲۳ رزرو کرده است. اگر این شایعه صحت داشته باشد، یک کودتای بزرگ برای اپل خواهد بود. این امر به شرکت مزیت قابل توجهی نسبت به رقبای خود در رقابت برای توسعه چیپ‌های قدرتمند و کارآمدتر می‌دهد. همچنین، این امکان را به اپل می‌دهد تا رهبری خود را در بازار جهانی تلفن همراه حفظ کند.

چیپ‌های ۳ نانومتری TSMC مزایایی نسبت به نسل‌های قبلی خود ارائه می‌دهند، از جمله افزایش تراکم ترانزیستورها، کاهش مصرف برق، بهبود عملکرد و پشتیبانی از ویژگی‌های جدید. این مزایا باعث می‌شود چیپ‌های ۳ نانومتری به عنوان یک فناوری امیدوارکننده برای مجموعه‌ای گسترده از کاربردها مانند تلفن همراه، تبلت، لپتاپ، سرورها و حتی خودروهای خودران باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.