بارگذاری جانبی iOS 17 فقط شامل اروپا می شود

بارگذاری جانبی iOS 17 فقط شامل اروپا می شود

یکی از بزرگترین شایعات در مورد برنامه های اپل برای iOS 17 این است که از بارگذاری جانبی برنامه ها  (SideLoad)خارج از فروشگاه رسمی  اپل یعنی AppStore پشتیبانی می کند.

به گزارش تکناک، در حالی که این شایعات ممکن است درست باشد اما احتمال دارد اپل از بارگذاری جانبی برنامه ها در iOS 17 فقط برای دستگاه های مجهز به سیستم عامل iOS در اروپا پشتیبانی کند.

بخش کمی از این اطلاعات توسط خبرنگار بلومبرگ ، مارک گورمن افشاگر اپل در آخرین پادکست MacRumors  فاش شد. اپل به دلیل تصویب قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا در سال 2022، ملزم به پشتیبانی از بارگذاری جانبی برای دستگاه های iOS در اروپا خواهد بود.

با این حال، گورمن اظهار داشت که این ویژگی ممکن است در سایر نقاط جهان در دسترس نباشد. او اضافه کرد که معتقد است اپل حتی به ویژگی بارگذاری جانبی iOS 17 به عنوان بخشی از سخنرانی اصلی شرکت در رویداد WWDC 2023 خود در 5 ژوئن اشاره نخواهد کرد.

گورمن در طول پادکست اظهار داشت حتی اگر اپل بارگذاری جانبی را به iOS 17 در اروپا اضافه کند، این شرکت ممکن است توسعه دهندگان برنامه ها  را در صورت راه اندازی برنامه های خود در فروشگاه شخص ثالث، مجبور به پرداخت هزینه اضافی کند.

گورمن همچنین گزارش قبلی خود را تکرار کرد که WatchOS 10 به‌روزرسانی بزرگی برای Apple Watch OS خواهد بود و راه‌های جدیدی برای تعامل با ساعت هوشمند ارائه می‌شود.

گورمن قبلاً گفته بود که watchOS 10 مهم‌ترین به‌روزرسانی برای watchOS از زمان معرفی آن خواهد بود. با وجود این، گورمن خاطرنشان کرد که به‌روزرسانی را با مقیاس جهش از iOS 6 به iOS 7 در سال 2013 مقایسه نمی‌کند.

او انتظار ندارد طراحی اصلی این پلتفرم تغییر کند، اما ظاهراً راه‌های جدیدی برای استفاده و تعامل با سیستم وجود خواهد داشت. او همچنین گفت که هیچ اطلاعاتی برای پشتیبانی از وجود پوشه های اپلیکیشن نشنیده است.

در نهایت، گورمن پیشنهاد کرد که macOS 14 یک به‌روزرسانی «پیشگامانه یا مهم» نخواهد بود. در عوض، او بر این باور است که اپل برای پشتیبانی از ویژگی‌هایی که به سایر سیستم‌عامل‌هایش برای یک تجربه متقابل پلتفرم منسجم ارائه می‌شوند، تمرکز خود را بر ساخت ساده قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram