انتشار بروزرسانی امنیتی مهم برای آیفون و آیپد

بروزرسانی امنیتی پاسخ سریع به منظور رفع اشکال امنیتی برای کاربران iOS و macOS بدون نیاز به نصب یک به‌روزرسانی نرم‌افزار کامل طراحی شده‌اند.

به گزارش تکناک، جدیدترین بروزرسانی امنیتی اپل یک آسیب‌پذیری فعال WebKit را برطرف می کند و اپل پیشنهاد می کند کاربران هرچه سریع‌تر به‌روزرسانی را انجام دهند.

به‌روزرسانی امنیتی  iOS 16.5.1 از طریق مکانیزم به‌روزرسانی نرم‌افزار استاندارد در برنامه تنظیمات iPhone یا iPad در دسترس است، اما یک به‌روزرسانی پاسخ سریع است، که فقط نیاز به چند دقیقه برای دانلود به‌روزرسانی و سپس یک راه‌اندازی سریع برای فرآیند نصب دارد.

این سیستم امکان نصب اختیاری به‌روزرسانی‌های امنیتی که روی سیستم‌افزار دستگاه تأثیری ندارند، را فراهم می‌کند. به‌روزرسانی macOS می‌تواند از طریق تنظیمات سیستم نصب شود.

پس از نصب بروزرسانی امنیتی پاسخ سریع، کاربران iOS 16.5.1 و macOS Ventura 13.4.1 نسخه به‌روز شده نرم‌افزار را خواهند دید و با ضربه زدن بر روی نسخه در بخش درباره تنظیمات، اطلاعاتی درباره نسخه OS نصب شده و به‌روزرسانی پاسخ سریع امنیتی نمایش داده می‌شود.

به طور خاص، به‌روزرسانی امنیتی امروز آسیب‌پذیری ای را برطرف می‌کند که اپل معتقد است به طور فعال مورد سوء استفاده قرار می‌گرفت. این وصله امنیتی مشکل را حل می کند و برای همه کاربران به شدت توصیه می شود.

جزئیات ارائه شده توسط اپل در ادامه آمده است:

iOS 16.5.1 (a) و iPadOS 16.5.1 (a)

انتشار در 10 جولای 2023

Webkit

برای: iOS 16.5.1 و iPadOS 16.5.1

تأثیر: پردازش محتوای وب ممکن است منجر به اجرای کد دلخواه شود. طبق گزارش‌هایی که اپل دریافت کرده‌است، این موضوع ممکن است به طور فعال مورد سوء استفاده قرار گرفته باشد.

توضیحات: این مشکل با چندین بار بررسی عملکرد به منظور بهبود آن برطرف شد.

CVE-2023-37450: یک محقق ناشناس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.