بروزرسانی جدید واتساپ برای بهبود رابط کاربری

واتساپ در حال حاضر روی به‌روزرسانی دیگری برای ارتقا تجربه کاربری این برنامه پیام‌رسانی فوری کار می‌کند. طبق گزارش WABetaInfo، متا در حال حاضر با برخی از ترفندها در حال بهبود رابط کاربری واتساپ است.

به گزارش تکناک،کاربران iOS اکنون می توانند اپلیکیشن خود را به روز کنند و این به روز رسانی جدید را به صورت مستقیم تجربه کنند. کاربران پلتفرم iOS برای دریافت آخرین نسخه، باید به App Store مراجعه کنند.

به روز رسانی جدید بر افزودن برخی جلوه های مدرن به تب و نوار ناوبری تمرکز دارد. متا اکنون به تب و نوار ناوبری جلوه ای شفاف داده است. این تغییر جزئی، حس منحصر به فردی را در هنگام استفاده از برنامه برای کاربران به ارمغان می‌آورد.

این تغییر، تجربه کاربری جدیدی را برای واتساپ به ارمغان می‌آورد. با این حال، کاملا جدید نیست. جلوه شفاف در iOS 7 در دسترس بود، اما واتساپ آن را به دلایلی متوقف کرد.

ارائه رابط شفاف در واتساپ

WABetaInfo پیش از این در دسترس بودن به‌روزرسانی جدید در App Store را تأیید کرده است. این ویژگی جدید در حال حاضر برای کاربران iOS واتساپ منتشر شده است. کاربران می توانند با به روز رسانی برنامه خود به آخرین نسخه آن دسترسی داشته باشند. افراد دارای آخرین نسخه واتساپ برای مشاهده تغییرات جدید می توانند برنامه را مجددا راه اندازی کنند. همچنین شایان ذکر است که روند عرضه همچنان ادامه دارد. بنابراین، کاربران iOS ممکن است تا چند هفته دیگر نیز قادر به مشاهده تغییرات جدید نباشند.

وب سایت ردیابی واتساپ با تایید این خبر اعلام کرد: «اکنون می‌توانیم تأیید کنیم که با آخرین به‌روزرسانی اپلیکیشن از App Store، بالاخره یک رابط بهینه‌سازی شده برای کاربران بیشتر در دسترس است.»

نحوه تغییر تعامل با واتساپ با رابط شفاف آن

طبق موارد ذکر شده، رابط نیمه شفاف برای مناطقی مانند تب‌ها و نوار ناوبری اعمال می شود. مطابق با اسکرین شات بالا، به وضوح می‌توان جلوه‌ شفاف هر تب و نوار ناوبری را مشاهده کرد. این جلوه شفاف با پس‌زمینه ترکیب می‌شود و ظاهری مدرن به آن می‌دهد و در نتیجه تجربه کاربری کلی واتساپ را بهبود می‌بخشد.

جلوه شفاف به رابط کاربری ظاهری براق و امروزی می دهد و می تواند باعث یکپارچه‌تر به نظر رسیدن طراحی سایر عناصر برنامه شود، زیرا به جای ایجاد مرزهای بصری واضح با پس زمینه ترکیب می شوند و تجربه کلی کاربر را با ایجاد حس تداوم و جریان بین اجزای مختلف UI بهبود می‌بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.