تغییرات نه چندان چشمگیر نسخه جدید فایرفاکس

شرکت موزیلا از انتشار نسخه بروز شده  فایرفاکس با عنوان 111.0 خبر داد متاسفانه در بروزرسانی جدید فایرفاکس، قابلیت های جذابی به چشم نمی خورد.

شرکت موزیلا از انتشار نسخه بروز شده  فایرفاکس با عنوان 111.0 خبر داد. اما متاسفانه در بروزرسانی جدید مرورگر فایرفاکس ، قابلیت های جذابی به چشم نمی خورد.

به گزارش تکناک، مرورگرهای فایرفاکس همیشه کمی جالب تر از بقیه ی مرورگرها هستند، زیرا گاهی اوقات قابلیت های خیره کننده تری نسبت به بقیه ی مرورگرها دارند.

قابلیت های جدید در بروزرسانی فایرفاکس شامل فعال کردن اعلان های بومی ویندوز است. از این به بعد کاربران فایرفاکس Relay می توانند ایمیل را مستقیماً از فایرفاکس و در دو منطقه جدید به نام های Silhe Friulian و Sardinian (sc)، ارسال کنند.

در حالی که ویژگی‌های جدید خیلی هم هیجان‌انگیز نیستند، اما این به‌روزرسانی با اصلاح‌های امنیتی برای هشت باگ با تأثیر بالا و چندین باگ با تأثیر متوسط ​​همراه است، بنابراین مهم است که این به‌روزرسانی جدید را سریعا نصب کنید تا سیستم شما مورد هدف عوامل مخرب قرار نگیرد.

شایان ذکر است که موزیلا توضیحات مربوط به باگ ها را منتشر کرده است تا هکرهای باهوش بتوانند در زمانی که مردم سرگرم فایرفاکس 110 هستند، از آنها سوء استفاده کنند.

فایرفاکس شما باید طی چند روز آینده خود به خود به روز شود، اما اگر می خواهید خودتان این کار را انجام دهید ، کافی است منوی فایرفاکس را باز کنید، Help و سپس گزینه About Firefox را انتخاب کنید. اگر از نسخه 110 استفاده می کنید، شما باید ببینید که برنامه در حال دانلود به روز رسانی است و سپس از شما خواسته می شود مرورگر را مجددا راه اندازی کنید. البته این شکل از بروزرسانی را شما فقط می توانید در سیستم عامل های ویندوز و مک انجام دهید و برای بروزرسانی در لینوکس باید منتظر بمانید تا سیستم خودش بروزرسانی را انجام دهد.

درست است که فایرفاکس یک مرورگر بسیار توانا با قابلیت های جدیدی از جمله حفظ حریم خصوصی و سرعت بالا است ، اما این مرورگر سهم بازار خود را از دست داده است. وقتی آمار دسکتاپ، موبایل و تبلت را با هم می گیریم، تخمین زده می شود که فایرفاکس 2.92 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد. تنها در دسکتاپ، فایرفاکس از 9.47 درصد در این زمان در سال گذشته به 6.84 درصد در حال حاضر کاهش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.