به‌روزرسانی بزرگ ویندوز 11 برای همه کاربران

اخیراً مایکروسافت به‌روزرسانی Patch Tuesday ماه ژوئیه را منتشر کرد و بالاخره ویژگی‌های Moment 3 را در ویندوز 11 برای همه کاربران فراهم کرد.

به گزارش تکناک، همانطور که ممکن است مطلع باشید، شرکت این به‌روزرسانی را به عنوان یک به‌روزرسانی پیش‌نمایش اختیاری در ماه می آغاز کرد.

شرکت سپس به‌روزرسانی Moment 3 را به عنوان بخشی از به‌روزرسانی Patch Tuesday ماه ژوئن ارسال کرد، اما این به‌روزرسانی برای همه در دسترس نبود. بدیهی است، مایکروسافت این نوع به‌روزرسانی‌ها را به صورت مرحله‌ای ارسال می‌کند تا در صورت وجود باگ با احتیاط اقدام شود.

از آنجا که چندین کاربر توانستند با فعال کردن گزینه “دریافت به‌روزرسانی‌های جدید به محض در دسترس بودن آن‌ها”، به‌روزرسانی را دریافت کنند، با به‌روزرسانی Patch Tuesday ماه ژوئیه، همه اکنون قادر به دانلود و نصب به‌روزرسانی Moment 3 بر روی کامپیوترهای ویندوز خود خواهند بود.

به‌روزرسانی Moment 3 با ارائه ویژگی‌های فراوان جالبی همراه است، از جمله بروزرسانی ابزارک با گزینه‌های طراحی جدید که ابزارک‌ها را از MSN Feed جدا می‌کند، یک ویژگی جدید جداسازی برنامه‌های Win32 که برای اجرای ایمن برنامه‌های قدیمی بر روی دستگاه‌های کاربران طراحی شده است و بیشتر. لازم به ذکر است که برای دسترسی به این به‌روزرسانی باید در نسخه جدیدتر ویندوز 11 با شماره 22H2 باشید.

علاوه بر به‌روزرسانی Moment 3، مایکروسافت در تلاش برای بهبود تجربه کاربری، عملکرد، امنیت و موارد دیگر، بیش از ۳۰ تغییر و بهبود را نیز در ویندوز 11 از طریق به‌روزرسانی Patch Tuesday ماه ژوئیه به ارمغان آورده است که در زیر لیست شده‌اند:

  • این به‌روزرسانی به اشتراک گذاری یک فایل محلی در File Explorer با مخاطبین Microsoft Outlook را بهبود می‌بخشد. حالا شما دارای گزینه ارسال سریع فایل به خودتان هستید. همچنین، بارگذاری مخاطبین شما از Outlook بهتر است. این ویژگی برای فایل‌های ذخیره شده در پوشه‌های Microsoft OneDrive در دسترس نیست. OneDrive دارای قابلیت اشتراک‌گذاری خود است.
  • این به‌روزرسانی صفحه راهنمای دستور صوتی درون برنامه را بازطراحی می‌کند. حالا هر دستور دارای توضیحات و نمونه‌های مختلف آن است. نوار جستجو به شما اجازه می‌دهد تا به سرعت دستورات را پیدا کنید.
  • این به‌روزرسانی عملکرد جستجو در تنظیمات را بهبود می‌بخشد.
  • این به‌روزرسانی یک مشکل را که ممکن است در هنگام بازی باعث اختلال در کامپیوتر شما شود، برطرف می‌کند. خطاهای Timeout Detection and Recovery (TDR) ممکن است رخ دهد.

علاوه بر این، مایکروسافت یک به‌روزرسانی جدید (KB5028182) را برای کاربرانی که نسخه اصلی ویندوز 11 را اجرا می‌کنند، منتشر کرده است. این به‌روزرسانی ویژگی جدیدی اضافه نمی‌کند، اما با به‌روزرسانی امنیتی ۱۳۲ باگ شناسایی شده، که شامل ۶ باگ فعال و ۳۷ آسیب‌پذیری اجرای کد از راه دور است.

لازم به ذکر است که مایکروسافت اعلام کرده است که یکی از باگ‌های اجرای کد از راه دور رفع نشده است و برخی شرکت‌های امنیتی پی برده‌اند که توسط هکرها به صورت فعال بهره‌برداری می‌شود.

در زیر لیست کامل آسیب‌پذیری‌ها آمده است:

  • 33 آسیب‌پذیری افزایش سطح دسترسی
  • 13 آسیب‌پذیری دور زدن ویژگی‌های امنیتی
  • 37 آسیب‌پذیری اجرای کد از راه دور
  • 19 آسیب‌پذیری افشای اطلاعات
  • 22 آسیب‌پذیری انکار سرویس
  • 7 آسیب‌پذیری تقلید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.