باتری گوشی های سامسونگ همچنان مشکل زا است

باتری گوشی های سامسونگ

چند سال پیش، زمانی که باتری گوشی های سامسونگ نوت 7 منفجر شدند، سامسونگ با مشکلات جدی مواجه شد.

به گزارش تک ناک، گوشی ها همه مرجوع شدند و شرکت در طول سال‌های بعد زمان زیادی را صرف آزمایش‌های سخت بر باتری های مورد استفاده در گوشی های این شرکت کرد تا اطمینان حاصل شود که مشکل باتری دوباره تکرار نمی‌شود.

اکنون، یوتیوبر Mrwhosetheboss معروف به آرون ماینی متوجه شده‌است که باتری‌های گوشی‌های سامسونگ با نرخ نامتناسبی متورم می‌شوند. این اتفاق معمولاً دستگاه‌های قدیمی‌تر را تحت تأثیر قرار می‌دهد، اما برخی از گوشی ها که آزمایش شدند فقط چند سال از عمرشان می‌گذرد – برای مثال Galaxy Z Fold 2 متعلق به سال 2020.

در این ویدئو او با جزییات تورم باتری‌ باتری گوشی های سامسونگ بررسی میکند. این گوشیها ، شامل گلکسی اس 6 سال 2015 و گلکسی اس 10 سال 2019 می شود. در ابتدا، او موج گرمای بریتانیا را عامل تورم باتری ها میدانست که ممکن است به تغییر شدید دمای باتری و در نتیجه تورم باتری شود. اما پس از آن متوجه شد که باتری‌های موجود در تمام آیفون‌های قدیمی، پیکسل‌ها و گوشی‌های ایسوس که در شرایط یکسان شارژ شده‌اند، علی‌رغم طول عمرشان متورم نشده اند.

هنگامی که آرون برای اولین بار در مورد این موضوع توییت کرد، سامسونگ به سرعت با او تماس گرفت و دستگاه های آرون را جمع آوری کرد. دو ماه از آن زمان می گذرد اما سامسونگ هنوز به طور رسمی در این مورد پاسخی نداده است.

تورم باتری مشکل جدیدی نیست، و همچنین مشکلی منحصر به فرد برای گوشی‌های گلکسی نیست. با افزایش سن باتری‌های لیتیومی، واکنش‌های شیمیایی ناقص آنها می‌تواند گازی تولید کند که سلول‌های باتری را باد می‌کند. بسیاری از شرکت‌ها پیشنهاد می‌کنند که اگر باتری‌های دستگاه را برای مدت طولانی استفاده نمیکنید ، تقریباً 50 درصد شارژ در باتری ها باقی بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.