جایگزینی You با Library در نسخه اندروید جدید یوتیوب

یوتیوب مدت‌هاست زبان طراحی خود را حفظ کرده است و همین ویژگی آن را از سایر برنامه‌های گوگل متمایز می‌کند اما به نظر می رسد این قاعده قرار است تغییر کند.

به گزارش تکناک، در این ارتباط یوتیوب در حال آزمایش طراحی قابل توجهی برای اندروید است که بخش Library را با “You” جایگزین می‌کند.

در این آزمایش، یوتیوب نماد پروفایل شما را در گوشه بالا و سمت راست حذف می‌کند و آن را به نوار پایین منتقل می‌کند. این نماد به عنوان آیکونی برای بخش جدید “You” عمل می‌کند که عملکرد منوی حساب قبلی و Library را ترکیب می‌کند.

تمام برنامه‌های گوگل نیز عکس حساب کاربری را در همان موقعیت دارند و این بازطراحی یوتیوب این سازگاری را شکست می‌دهد. این تغییر تا حدی به اینستاگرام و سایر برنامه‌های شبکه‌های اجتماعی یادآور است، که ممکن است مانند: Shorts همین هدف را داشته باشد.

اطلاعات کانال شما در ابتدا همراه با دکمه‌های تغییر حساب، حساب گوگل و روشن کردن حالت ناشناس نمایش داده می‌شود. تنظیمات برنامه از طریق آیکون دستگاهی که فقط در این صفحه ظاهر می‌شود، قابل دسترسی است.

در ادامه، چرخش های بعدی برای History و Playlists هستند. در این حالت، لیست پخش دیگر یک لیست پیوسته نیست و تغییر بزرگی را نشان می‌دهد.. با این حال، می‌توان ادعا کرد که این برای برنامه اصلی یوتیوب کمتر اهمیت دارد و بیشتر برای یوتیوب موزیک یا تلویزیون مناسب است.

همچنینYour videos, Downloads, Your clips, Your movies, Your Premium benefits, Time watched و Help & feedback از بخش‌های دیگری هستند که در این صفحه وجود دارند.

اگر Youtube به بازطراحی ادامه دهد، این باعث جداشدن بیشتر آن از سایر برنامه‌های اولیه می‌شود. یوتیوب همه چیز را از فونت خود گرفته تا نمادها حفظ می کند. در این مرحله، احتمالاً نوار پایینی Material You بلند یا متفاوت دریافت نمی کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.