در پایان سفر دو روزه زارع‌پور مطرح شد: تأکید وزرای ارتباطات ایران و قزاقستان بر توسعه همکاری‌های دوجانبه

در دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران و وزیر توسعه دیجیتال، نوآوری و صنعت فضایی قزاقستان، دو طرف بر توسعه همکاری‌های دوجانبه تأکید کردند.

به گزارشتک ناک به نقل از  مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در دومین و آخرین روز سفر به قزاقستان، با “بغدات موسین” وزیر توسعه دیجیتال نوآوری و صنعت فضایی قزاقستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

digikala

در این دیدار رسمی دو طرف ضمن تأکید بر توسعه همکاری‌های دوجانبه موضوعات مشترک بین دو کشور ایران و قزاقستان در حوزه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات و فضایی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
همکاری در توسعه دولت هوشمند (با توجه به اینکه کشور قزاقستان یکی از کشورهای پیشرفته در دولت الکترونیک است)، همچنین توسعه همکاری‌های صنعت فضایی شامل استفاده از زیرساخت‌های فضایی دو کشور به‌صورت مشترک توسعه همکاری‌های علمی تحقیقاتی در حوزه فضا و همچنین ساخت ماهواره‌های مشترک ازجمله موارد مورد مذاکره بود.
حضور شرکت‌های ایرانی در بازار قزاقستان هم مورد مذاکره قرار گرفت که مورد استقبال وزیر قزاقستان قرار گرفت و مقرر شد در نمایشگاهی که یک ماه دیگر در کشور قزاقستان برگزار می‌شود شرکت‌های ایرانی در این نمایشگاه برای عرضه و معرفی محصولات خود حضور پیدا کنند.
در پایان این دیدار «زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات » به‌طور رسمی از همتای خود برای سفر به ایران دعوت کرد که با استقبال طرف قزاقستانی مواجه شد.

digikala

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.