رشد ۳ برابری استفاده از کنترلر در میان گیمرها!

رشد ۳ برابری استفاده از کنترلر در میان گیمرها!

گزارش تازه منتشرشدۀ استیم، به رشد 3 برابری استفاده از کنترلرها (دسته بازی) در میان گیمرها اشاره می‌کند. 

به گزارش تک‌ناک، شرکت والو به تبلیغ Steam Input و Steam Deck ادامه می‌دهد تا گیمرها را به استفادۀ بیشتر از گیم پد در رایانه‌های شخصی تشویق کند. هفتۀ گذشته، آنها برخی نقاط عطف مرتبط با این موضوع را اعلام کردند، که نشان می‌داد 15درصد از تمام Sessionاستیم اکنون از یک کنترلر و 10درصد از Steam Decks استفاده می‌کنند. این آمار در یک پست رسمی استیم نیوز در دسترس است.

از سال 2018 تاکنون استفاده از کنترلر سه برابر شده است. همچنین مشخص شده که در این مدت 42 درصد از Sessionها از نوع وروردی استیم استفاده می‌کنند و 59 درصد نیز از کنترلرهای Xbox بهره می‌گیرند، که آنها را به محبوب‌ترین کنترلرها تبدیل می‌کند. ایکس باکس رهبر برجسته در کنترلرهای رایانۀ شخصی است، که با توجه به مدت زمانی که XInput استاندارد شده است، منطقی می‌باشد.

در حالی که پشتیبانی از سایر فروشندگان در عناوین جدیدتر به طور قابل توجهی بهبود یافته است، اکثر بازی‌ها فرض می‌کنند که در صورت استفاده از کنترلر، از طرح‌بندی Xbox استفاده خواهید کرد.

همچنین پست خبری Valve تغییرات قابل توجه اخیر در Steam را حتی در رایانۀ شخصی، برای بهبود پشتیبانی بیشتر از کنترلر، برجسته می‌کند. اینها شامل به‌روزرسانی Big Picture Mode می‌شود، که آن را تقریباً با رابط کاربری Steam Deck یکسان می‌کند، همچنین بهبودهایی در پیکربندی کنترلر و عملکرد هدف‌گیری ژیروسکوپ، اضافه کردن منوهای مجازی Deck Steam Input به Steam در رایانۀ شخصی و پشتیبانی بهتر درایورها برای کنترلرهای Xbox و PlayStation، دیده می‌شود.

در پست Valve به Hori Steam Controller نیز اشاره شده است، که گویا به طور رسمی Horipad برای Steam نامیده می‌شود و در حال حاضر هنوز نسخۀ انحصاری ژاپن می‌باشد. چند روز پس از اینکه Valve آمار کنترلرهای جدید را در Steam فاش کرد، لیست جدیدی نیز از Steam Deck Played را منتشر کردند و به بازی‌هایی که در Steam Deck بازی می‌شوند تمرکز دارد.

امروزه حتی یک رایانۀ شخصی دستی هم می‌تواند تجربه‌ای مشابه با کنسول‌های مدرن ارائه دهد، به‌ویژه اگر مایل به بهینه‌سازی تجربۀ خود هستید. Steam و Steam Deck اکنون قابلیت ضبط در بازی‌ها را دارند. همچنین Valve از طریق پروژه‌های جاه‌طلبانه مانند: Steam Deck و Valve Index به تلاش برای کسب جایگاه بزرگ‌تری در بازار رایانه‌های شخصی ادامه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram