طرح جدید سامسونگ برای رقابت با گوگل دیسکاور

سامسونگ قصد دارد با اعمال تغییراتی بر روی سرویس جمع آوری محتوای خود، ارتقا و تغییر نام آن به Samsung News  با Google Discover رقابت کند.

سامسونگ قصد دارد با اعمال تغییراتی بر روی سرویس جمع آوری محتوای خود، ارتقا قابلیت های آن و تغییر نام به Samsung News با Google Discover رقابت کند.

به گزارش تکناک، چندین برنامه در سامسونگ وجود دارد که عملکردشان شباهت زیادی با برنامه‌ها و سرویس‌های گوگل دارند. این برنامه‌ها شامل Samsung Keyboard، Calendar، Galaxy Store، Internet، Notes  و موارد دیگر هستند.

همچنین Samsung Free، نسخه جمع‌آوری محتوای Google Discover این غول کره‌ای است. احتمالا این اولین باری است که در مورد Samsung Free می شنوید، و همین مساله نشان‌دهنده عدم موفقیت این سرویس در جلب علاقه مصرف کنندگان است. برای رفع این مشکل، سامسونگ در حال اعمال تغییراتی در  سرویس جمع‌آوری محتوای خود، از جمله تغییر نام آن به Samsung News است.

Samsung Free به عنوان بخشی از One UI 3 و Android 11 معرفی شد. این برنامه در سمت چپ صفحه اصلی دستگاه گلکسی قابل دسترس است. برخلاف Google Discover، Samsung Free محتوا را به تب‌های Watch، Listen، Read و Play تقسیم می‌کند.

پس از تبدیل این سرویس به Samsung News، این غول کره ای زبانه های Read و Listen را در یک تب ادغام خواهد کرد. همچنین با تمرکز بیشتر بر روی محتوای خبری و انعکاس عملکرد Google Discover، به یک رقیب بالقوه برای آن تبدیل خواهد شد.

تفکیک محتوا در تب‌های مختلف از نظر تئوری ایده خوبی به نظر می‌رسد، اما ظاهراً کاربران خاصی را هدف قرار نمی‌دهد. سامسونگ امیدوار است با تغییر نام و تمرکز مجدد بر اخبار شرایط  را تغییر دهد.

حذف تب های Watch و Play نیز بخشی از این تغییر خواهد بود. در صورت تمایل به دسترسی به محتوای این دو تب، می توان از این پس از برنامه های Samsung TV Plus و Game Launcher استفاده کرد که هر دو در Galaxy Store موجود هستند.

سرویس Samsung News از 18 آوریل به عنوان بروزرسانی برنامه Samsung Free با نسخه 6.0.1 منتشر می‌شود. خوشبختانه، می‌توان صفحه اصلی One UI خود را سفارشی و Samsung Free را به طور کامل غیرفعال و به جای آن از Google Discover استفاده کرد. بنابراین، کاربران مجبور به استفاده از سرویس جمع آوری محتوای سامسونگ نخواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.