نوزادان سزارینی هم میکروب های حیاتی روده را دارند

مطالعات جدید نشان می دهد که نوزادان متولد شده با روش سزارین هم میکروبیوم های متنوع برای روده خود را از روش های جایگزین به دست می آورند.

مطالعات جدید نشان می دهد که نوزادان متولد شده با روش سزارین هم میکروبیوم های متنوع برای روده خود را از روش های جایگزین به دست می آورند.

به گزارش تکناک، نوزادانی که با سزارین متولد می شوند، میکروبیوم های حیاتی روده خود را از دست نمی دهند. آخرین یافته ‌ها نشان می ‌دهد که بدون در نظر گرفتن حالت تولد، تکامل تضمین کرده است که میکروب‌ ها راهی برای ورود به بدن نوزاد پیدا ‌کنند و این شامل مسیرهای جایگزین و جبران ‌کننده هم می شود.

این مطالعه نشان می دهد که چگونه نوزادانی که با روش سزارین به دنیا می آیند، میکروب های لازم را برای میکروبیوم های متنوع خود به دست می آورند.

میکروبیوم نوزادان سزارینی چگونه شکل می گیرد؟

تاکنون اکثر مطالعات انجام شده درباره میکروبیوم روی روده بوده است. اکثر مردم نمی دانند که ما یک سری تجمعات میکروبی سالم در پوست، مجاری تنفسی و سایر نواحی بدن خود داریم. دانشمندان نمونه هایی را از 120 مادر هلندی و نوزادانشان به طور منظم جمع آوری کردند تا بهتر درک کنند که چگونه میکروبیوم در ماه اول زندگی تغییر می کند.

محققان دو ساعت پس از تولد نوزادان، و همچنین بعد از یک روز، یک هفته، دو هفته و یک ماه، نمونه‌هایی را از پوست، بینی، بزاق و میکروبیوتای روده نوزادان برداشتند.

دانشمندان برای شناسایی منابع بستر شکل گیری میکروبیوم های مختلف نوزادان، شش نوع مختلف نمونه میکروبیوم را از مادران نیز جمع آوری کردند: نمونه های پوست، شیر مادر، بینی، گلو، مدفوع و نمونه های واژن.

آنها سپس این یافته‌ ها را با توجه به چندین متغیر، مانند روش زایمان، مصرف آنتی ‌بیوتیک و شیردهی که گمان می ‌رود بر انتقال میکروبیوتا موثر است، بررسی کردند.

دکتر پیترز نویسنده ارشد این مطالعه در یک بیانیه مطبوعاتی توضیح داد: ما دیدیم که بسیاری از مسیرهای بدن مادر برای انتقال میکروب ها مهم هستند. اگر برخی از این مسیرها به دلایلی مسدود شوند که در این مورد ما شاهد آن بودیم سزارین یک عامل مسدود کننده است، آنگاه این میکروب ها همچنان می توانند از مسیرهای دیگر به نوزاد برسند.

محققان متوجه شدند که مادر بدون توجه به روش زایمان، حدود 58.5 درصد از میکروبیوتای نوزاد را فراهم می کند.

 این میکروب‌ها به هر طریقی وارد بدن نوزاد می‌شوند

تجمعات مختلف میکروبی مادر به روش های مختلف بر میکروبیوم های نوزادان تأثیر می گذارند. برای نوزادان سزارینی، میکروب های کمتری از طریق میکروبیوم های واژن و مدفوع مادرشان منتقل می شود. اما بر اساس گزارش ‌ها، این نوزادان برای جبران، میکروب ‌های بیشتری را از شیردهی به دست آورده‌ اند.

دبی بوگارت، نویسنده اول این مطالعه گفت: انتقال و توسعه میکروبیوم به قدری مهم است که تکامل تضمین کرده است که این میکروب‌ ها به هر روشی از مادر به کودک منتقل می ‌شوند.

تیم تحقیقاتی اکنون مشتاق کشف بیشتر در مورد عوامل غیر مادری موثر بر رشد میکروبیوم نوزاد است. میکروبیوم مادر تقریباً 60 درصد از کل میکروبیوم نوزاد را توضیح می ‌دهد، اما 40 درصد از میکروبیوم روده از منبع نامشخصی تامین می شود.

هنوز مشخص نیست این منبع نامشخص از کجا تامین می شود پدر، خواهر و برادرها و یا محیط؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.