حافظه های SSD جدید سیگیت عرضه شد

شرکت سیگیت (Seagate) حافظه های SSD جدیدی به نام FireCuda 512N را برای کنسول‌های سیار و کامپیوترهای کوچک با ظرفیت بالا معرفی کرد.

به گزارش تکناک، آمازون لیستی از اس اس دی های FireCuda 520N کمپانی Seagate را منتشر کرده است. این دیسک‌ها در اصل برای دستگاه‌های بازی قابل حمل مانند Asus ROG Ally و Valve Steam Deck طراحی شده، اما همچنین برای کامپیوترهای باریک مانند لپتاپ‌های Surface شرکت مایکروسافت نیز مفید هستند.

این حافظه‌های SSD جدید با فرم فاکتور M.2-2230 عرضه می‌شوند و می‌توانند ظرفیت و عملکرد ذخیره‌سازی را برای کنسول‌های قابل حمل افزایش دهند. به علاوه، این دیسک‌ها شامل خدمات امداد و نجات Seagate برای آرامش بیشتر خریداران هستند.

در حال حاضر، آمازون همچنان دو مدل FireCuda 520N از Seagate را در ظرفیت ۱ ترابایت و ۲ ترابایت لیست می‌کند. با وجود ابعاد کوچک M.2-2230 آنها، این دیسک‌ها در عملکرد هیچ کمی و کاستی ایجاد نمی‌کنند و سرعت خواندن متوالی قابل توجهی را ارائه می‌دهند که برای مدل ۲ ترابایتی به ۵٬۰۰۰ مگابایت بر ثانیه و برای مدل ۱ ترابایتی به ۴٬۷۵۰ مگابایت بر ثانیه می‌رسد که با عملکرد ارائه شده توسط دستگاه اصلی FireCuda 520 با فرم فاکتور M.2-2280 سازگار است.

با اینکه Seagate درباره کنترلر NVMe 1.4 یا دستگاه‌های 3D NAND مورد استفاده در مجموعه FireCuda 520N خود سکوت کرده است، اما به طور عمومی با شرکت Phison همکاری می‌کند، بنابراین احتمالاً از یکی از پلتفرم‌های Phison استفاده شده است که برای کنسول‌های قابل حمل بازی که در مورد حرارت و توان محدودیت دارند، بهینه‌سازی شده است.

از لحاظ ظرفیت ذخیره‌سازی، FireCuda 520N از سیگیت با دسترسی به ظرفیت‌های ۱ ترابایت و ۲ ترابایت هیچ گونه نارضایتی ایجاد نمی‌کند. هر دوی این مدل‌ها ارتقاء قابل توجهی در ظرفیت ذخیره‌سازی را برای دستگاه‌هایی مانند Asus ROG Ally و Valve Steam Deck ارائه می‌دهند که در نسخه‌هایی با ظرفیت ۵۱۲ گیگابایت یا کمتر فروخته می‌شوند.

در حال حاضر، آمازون قیمت دیسک‌های FireCuda 520N از Seagate را اعلام نکرده است، اما انتظار می‌رود قیمت آنها مشابه قیمت‌های دیسک‌های WD_Black SN770M M.2-2230 از Western Digital باشد که در هفته گذشته عرضه شدند (۱۰۹٫۹۹ دلار برای مدل ۱ ترابایت و ۲۱۹٫۹۹ دلار برای مدل ۲ ترابایت).

اگرچه فرم فاکتور M.2-2230 چندین سال است که وجود دارد، اما تقریباً هیچ شرکتی تا امسال درایوهای M.2-2230 را به صورت خرده‌فروشی ارائه نمی‌کرد و اکثر حافظه‌های SSD به این فرمت برای فروش ابتدا برای تولیدکنندگان اصلی بودند. همه چیز با عرضه Steam Deck از سوی والو و عرضه ROG Ally از سوی ایسوس تغییر کرد. در ابتدا، شرکت Sabrent با ارائه‌های با ظرفیت بالاتر و با هدف Steam Deck وارد بازار شد و اکنون هم Seagate و Western Digital هر دو شروع به ارائه حافظه‌های با ظرفیت بالا برای کنسول‌های قابل حمل کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.