شارژ سریع شبانه عمر باتری موبایل را کم می کند

شارژ سریع شبانه عمر باتری موبایل را کم می کند

 استفاده از فناوری شارژ سریع در شب، بر روی گوشی موبایل شما می‌تواند بیشتر از آنچه که تصور می‌کنید به دستگاهتان آسیب بزند، حتی اگر دستگاه شما به جدیدترین فناوری شارژ ایمن‌ مجهز باشد.

به گزارش تکناک، گوشی های هوشمندی که به سرعت شارژ می‌شود لازمه دنیای پرشتاب امروز است. اکنون بسیاری از گوشی های موبایل با فناوری‌های جدید، می‌توانند در کمتر از نیم ساعت و حتی برخی در کمتر از 15 دقیقه شارژ شوند.

حقیقت این است که شارژ سریع حرارت بیشتری ایجاد کند و این می‌تواند بر روی گوشی شما و باتری آن تأثیر بگذارد. درجه حرارت اضافی برای تمامی قطعات دستگاه شما مضر است و ممکن است با توجه به مدل، نوع شارژ سریع، شارژر و یا عوامل دیگر خسارت بیشتر باشد.

اگر چه گوشی‌های مدرن دارای باتری هستند که به شما اجازه می‌دهد بدون هیچ مشکلی در شب گوشی خود را شارژ کنید، اما این امکان برای گوشی‌های قدیمی با نوع دیگری از باتری‌ها وجود ندارد. برخی از گوشی‌های جدید دارای نوع دیگری از باتری هستند، با این حال ممکن است با شارژ دستگاه خود به این شیوه، هنوز با برخی از خطرات مواجه شوید.

بنابراین، اگر می‌خواهید از گوشی موبایل خود مراقبت کنید، به ویژه اگر قصد شارژ آن در شب را دارید، توصیه می‌شود از شارژر آهسته، با کیفیت و دارای گواهینامه استفاده کنید. بسیاری از گوشی‌های جدید برای شارژ ایمن در همه شرایط آماده شده‌اند و حتی توانایی شارژ هوشمند را دارند اما حتی اگر این نوع شارژ را به عنوان یک عادت به کار ببرید، هنوز خطرهایی وجود دارد. این موضوع اگر از شارژرهای ارزان قیمت غیراصلی یا شارژر بدون گواهینامه استفاده کنید،  خطرات بیشتری هم خواهد شد.

استفاده از یک شارژر آهسته در شب بهترین گزینه است، زیرا شما ساعت‌هایی را برای شارژ کامل گوشی خود دارید. در واقع شب، زمان مناسبی برای استفاده از نوع دیگری از شارژ آهسته است. با این روش، می‌توانید از زمان خواب استفاده کنید تا به گوشی خود شارژ آهسته‌تر و ایمن‌تری بدهید و زمانی که بیدار شدید، گوشی موبایل شما کاملاً شارژ شده و آماده شروع روز است.

علاوه بر این، حفظ سطح شارژ گوشی همراه شما در مقادیر خاص می‌تواند عمر باتری آن را افزایش دهد. کارشناسان توصیه می‌کنند که سطح شارژ باتری گوشی شما بین 20تا 80 درصد باشد. بنابراین، اگر شما در شب گوشی خود را شارژ کنید در حالی که خوابیده‌اید، وقتی کاملاً شارژ شده است به سطح بیشتری خواهد رسید. اگرچه در دوره کوتاه یا متوسط، شاید تغییری متوجه نشوید، این اقدام ساده می‌تواند باعث کوتاه شدن عمر باتری گوشی هوشمند شما شود یا خود گوشی زودتر  نیاز به تعویض داشته باشد.

در کل، استفاده از شارژر آهسته با کیفیت و گواهی‌نامه و حفظ سطح شارژ باتری گوشی‌تان بین  20 تا 80 درصد می‌تواند به افزایش عمر دستگاه همراه شما کمک کند. پس از گوشی هوشمند خود مراقبت کنید، تا بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان آورد.

مزایا و معایب شارژ‌‌ سریع

همچنین نکته مهم این است که شارژسریع می‌تواند بر سلامت کلی باتری گوشی شما تأثیر بگذارد. باتری‌ها، قبل از آنکه شروع به فرسایش کنند، تعدادی چرخه دارند و شارژسریع می‌تواند عمر باتری شما را کوتاه کند. این به این معنی است که باتری شما در طول زمان، قادر به نگه داشتن شارژ کمتری خواهد بود و شما به شارژ مداوم  بیشتری نیاز خواهید داشت. این ممکن است ناامید کننده باشد، به ویژه اگر شما در طول روز به شدت به گوشی موبایل خود نیاز داشته باشید.

عامل دیگری که باید مدنظر قرار دهید، ایمنی شارژسریع است. در حالی که بیشتر تولیدکنندگان معتبر گوشی، پروتکل‌های ایمنی را در دستگاه‌های خود پیاده سازی کرده‌اند، هنوز هم خطر بالایی از برق گرفتگی یا حتی انفجار باتری وجود دارد.

این خطر هنگام استفاده از شارژرهای غیر اصلی یا شارژرهایی که گواهی نامه مطابق با دستگاه خاص شما را ندارند، بیشتر است. همیشه بهتر است شارژری که با گوشی شما همراه بوده است یا شارژر جایگزین دارای گواهی‌نامه استفاده کنید.
همچنین، لازم به ذکر است که شارژسریع در برخی موارد ممکن است باعث گرم شدن گوشی موبایل شما و باعث بروز مشکلات عملکردی شود. اگر گوشی شما از قسمت تاچ آن گرم باشد، ممکن است عملکرد آن کند و یا حتی خاموش شود تا از صدمات به قطعات داخلی جلوگیری شود. این موضوع هم می‌تواند ناراحت‌کننده باشد، به ویژه اگر برای کار یا وظایف مهمی به گوشی موبایل خود نیاز داشته باشید.

درنهایت، اگرچه شارژسریع می‌تواند یک ویژگی راحت باشد، اما مهم است که خطرات و معایب احتمالی را در نظر بگیرید. استفاده از شارژر آهسته با کیفیت ودارای گواهینامه می‌تواند به افزایش عمر گوشی موبایل و باتری آن کمک کند و همچنین می‌تواند باعث ارتقا مسائل ایمنی شود. علاوه بر این، حفظ سطح شارژ‌باتری گوشی شما بین 20تا 80 درصد، طول عمر دستگاه را افزایش می دهد. با این تدابیر، شما می‌توانید اطمینان حاصل کنید که گوشی شما به عنوان یک ابزار قابل اطمینان و کارآمد در زندگی روزمره شما باقی خواهد ماند.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram