تجهیز رایانه های مایکروسافت به پردازشگر نورونی

تجهیز رایانه های مایکروسافت به پردازشگر نورونی

به نظر می رسد که تمامی رایانه های بعدی مایکروسافت، دارای واحدهای پردازش نورونی (NPU) درونی خواهند بود.

به گزارش تکناک، این به معنی این است که محصولات بعدی این شرکت در سطح رایانه، ممکن است به یک سخت‌افزار اضافی مجهز شوند. گزارش جدیدی بیان می‌کند که سطح تمامی دستگاه‌های نسل بعدی شامل واحد پردازش نورونی (NPU) خواهند بود.
گزارش حاضر از وب‌سایت thurrott.com، با استناد به دو منبع نامشخص که به گفته وب ‌سایت عضو برنامه MVP شرکت مایکروسافت هستند، منتشر شده است. شرکت مایکروسافت در همین هفته، رویداد سالانه MVP Global Summit را در مرکز خود در ردماند، واشینگتن برگزار می‌کند. احتمالاً در این رویداد، جزئیات بیشتری درباره طرح‌های آینده شرکت مایکروسافت اعلام خواهد شد.

طبق این خبر، مایکروسافت قصد دارد در تمامی رایانه های سطح بعدی خود، واحدهای پردازش نورونی را به کار گیرد تا سرعت برنامه‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی را افزایش دهد. همانطور که در چند ماه اخیر مشاهده شده، مایکروسافت با ارائه خدماتی همچون Bing Chat، در فضای هوش مصنوعی به تلاش بزرگی پرداخته است.

این مقاله بیان می‌کند که رایانه های سطح مایکروسافت از پردازنده‌های متنوعی از جمله اینتل، AMD و چیپ SQ 3 مبتنی بر ARM استفاده می‌کنند. چیپ SQ 3 بر مبنای چیپست Snapdragon 8cx Gen 3 شرکت کوالکام تولید شده است. بر اساس این مقاله، نسخه Microsoft SQ 3 از Surface Pro 9 از NPU پشتیبانی می‌کند و احتمالاً این قابلیت در دستگاه‌های دیگر از سطح مایکروسافت نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram