عرضه Surface Duo جدید مایکروسافت با صفحه نمایش تاشو

مایکروسافت Surface Duo 3

طبق گزارش‌ها، مایکروسافت برنامه‌ تولید Surface Duo 3 با دو صفحه‌نمایش را کنار گذاشته و به جای آن به سمت طراحی آن با صفحه نمایش تاشو حرکت می‌کند.

به گزارش تکناک، با وجود صرف زمان یک‌ساله مایکروسافت بر نمونه‌سازی و آزمایش طراحی فعلی دستگاه Surface Duo بعدی با دو صفحه‌نمایش، طبق گزارش Windows Central، احتمالا این دستگاه بیشتر شبیه دستگاه‌هایی مانند Vivo X Fold یا Honor’s Magic Vs خواهد بود.

عرضه Surface Duo 3 برای پایان سال 2023 با طراحی معمولی شامل دو صفحه نمایش باریک و بلندتر، شارژ بی سیم و سایر تغییرات برنامه ریزی شده بود. طبق گزارش‌ها، مایکروسافت این طراحی را کنار گذاشته و به طور کامل بر ارائه یک نمایشگر کاملا تاشو در Surface duo تمرکز می‌کند.

مایکروسافت در ابتدا در برابر ارائه نمایشگر تاشو در Surface Duo مقاومت کرد و استفاده از شیشه در آن را ترجیح داد. استیون باتیچ، ناظر نوآوری‌های سخت‌افزاری Surface و دیگر سخت‌افزارهای مایکروسافت، در مصاحبه‌ای با The Verge توضیح داد: استفاده از صفحه نمایش تاشو گزینه مناسبی برای این محصول نبود زیرا ما قصد ارائه آن با شیشه ضد خش به همراه قلم را داشتیم.

باتیچ و تیم Surface همچنین خواهان یک لولا 360 درجه برای Surface Duo هستند، اما به گفته Windows Central، دستگاه Surface Duo با صفحه نمایش تاشو مانند اکثر دستگاه‌های تاشو شامل یک لولای 180 درجه خواهد بود.

مایکروسافت Surface Duo 3
مایکروسافت Surface Duo 3

یعنی احتمال عرضه Surface Duo جدید در سال جاری بعید به نظر می‌رسد، و حتی ممکن است بیش از دو سال عرضه مدل جدید این دستگاه مایکروسافت زمان ببرد. Surface Duo 2 در اکتبر 2021 با بررسی های متفاوت عرضه شد. قیمت، اشکالات ناامید کننده و شکل نامناسب در بررسی دن سیفرت برجسته شد، اما پس از رفع تعدادی از مشکلات نرم افزاری، این دستگاه به یکی از دستگاه‌های مورد علاقه سال تبدیل شد.

اگر امسال Surface Duo جدید مایکروسافت عرضه نشود، امکان عرضه نوع دیگری از گوشی اندرویدی به جای آن توسط مایکروسافت وجود دارد. طبق گزارش Windows Central، مایکروسافت در حال آزمایش طرح‌های سنتی تری از گوشی‌های هوشمند به عنوان یک محصول تلفن همراه Surface است.

مایکروسافت همواره در حال آزمایش پروژه‌های سخت‌افزاری بسیاری است و اکثرا آنها را راهی بازار نمی‌کند، بنابراین حتی ظهور یک تلفن همراه Surface مشخص نیست. اما در صورت تمایل به خرید یک Surface Duo جدید ، به نظر می رسد زمان انتظار آن طولانی‌تر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.