مرورگر اپرا به ChatGPT مجهز شد

اپرا در حال آزمایش نوار کناری هوش مصنوعی در مرورگر خود است. بر اساس یک پست وبلاگ در وب سایت اپرا، این ویژگی با نام Aria، توسطChatGPT  پشتیبانی و ارائه می شود و می تواند متن تولید کند، کد بنویسد و به سوالات پاسخ دهد.

به گزارش تکناک، Aria در نوار کناری اپرا در سمت چپ صفحه قرار خواهد گرفت و با کلیک روی نماد آن، پانلی تعاملی ظاهر می‌شود. برخلاف نسخه استاندارد ربات چت ChatGPT، هوش مصنوعی مرورگر اپرا امکان ارائه اطلاعات به روز از سراسر وب را فراهم می‌کند. همچنین می‌تواند به سؤالات مربوط به خود اپرا پاسخ دهد، زیرا به گفته شرکت، به «کل پایگاه داده اسناد پشتیبانی مرورگر» آگاه است.

Aria بر اساس برخی از ویژگی های هوش مصنوعی موجود در مرورگر اپرا، معرفی خواهد شد. در ماه فوریه، اپرا ChatGPT را به نوار کناری مرورگر خود اضافه کرد و امکان ایجاد خلاصه‌ای از صفحات وب یا مقاله‌‌ در حال مرور ررا برای کاربران فراهم کرد. در این مرورگر، همچنین اعلان‌های مربوط به هوش مصنوعی ارائه خواهد شد، این ویژگی شامل میانبری متغیر برای ابزارهای هوش مصنوعی مختلف می‌شود و بسته به صفحه‌‌ در حال مرور یا متن برجسته شده تغییر می‌کند. این عملکرد امکان انجام کارهایی مانند خلاصه کردن متن، ایجاد یک توییت بر اساس موارد مورد نظر یا توضیحی در مورد یک مفهوم خاص را به آسانی فراهم می‌کند.

نوار کناری جدید اپرا همانند برخی از ارتقاهای هوش مصنوعی ارائه شده توسط مایکروسافت در Edge است. مایکروسافت علاوه بر ارائه دسترسی به ربات چت هوش مصنوعی Bing در مرورگر از نوار کناری، مولد تصویر OpenAI، DALL-E را نیز در آن ادغام کرده است و دسترسی به هر یک از این ابزارها هنگام مرور وب را آسان‌تر کرده است. این شرکت همچنین تجهیز مرورگر خود به هوش مصنوعی Microsoft 365 Copilot را اعلام کرده است.

در حال حاضر، تنها با دانلود آخرین نسخه توسعه دهنده Opera One در دسکتاپ یا با دانلود آخرین نسخه بتا Opera در اندروید، می توان به نوار کناری هوش مصنوعی اپرا دسترسی داشت و پس از ثبت نام برای یک حساب کاربری، اطلاعیه‌ای مبنی بر دسترسی مجاز از سوی شرکت دریافت خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.