نسل بعدی کنسول ایکس باکس کاملاً دیجیتالی است!

نسل بعدی کنسول ایکس باکس کاملاً دیجیتالی است!

براساس گزارش‌ها شرکت مایکروسافت در نظر دارد نسل بعدی کنسول ایکس باکس خود را به یک کنسول کاملاً دیجیتالی تبدیل کند.

به گزارش تک‌ناک، زمزمه‌های حرکت ایکس‌باکس به سمت دنیای دیجیتال مدتی است که به گوش می‌رسد. انتشار بازی‌هایی بدون نسخه مانند Hellblade II، خبر تعطیلی تیم‌های بخش‌های مختلف ایکس‌باکس و توقف فروش نسخه‌های فیزیکی توسط برخی از خرده‌فروش‌های بزرگ، این گمانه‌زنی را تقویت می‌کند.

در ژانویه سال جاری، گزارش‌هایی از اخراج‌هایی در ایکس‌باکس منتشر شد، که به احتمال زیاد شامل تعطیلی‌ تیم‌های تولید بازی‌ها نیز بود. در همین راستا، جز کوردن از وب‌سایت WindowsCentral اعلام کرد:

«مایکروسافت بخش‌هایی را که برای عرضۀ بازی‌های ایکس‌باکس به صورت فیزیکی به خرده‌فروشی‌ها اختصاص داشت، تعطیل کرده است.»

این شواهد نشان می‌دهد که مایکروسافت در حال حرکت به سمت آینده‌ای است که در آن بازی‌های Xbox به صورت دیجیتالی ارائه می‌شوند.

مت پیسکاتلا، تحلیلگر صنعت، دربارۀ این موضوع در حساب X خود گفت: بازیکنان ایکس باکس نباید در نسل بعد منتظر نسخۀ فیزیکی باشند. او بیان کرد که انتظار دارد سونی پس از یک نسل دیگر، رویۀ مایکروسافت را پیش بگیرد و به دنبال آن نینتندو پس از دو نسل دیگر به این حرکت بپیوندد.

بر اساس پستی از مدیر اجرایی Limited Run Games در مورد انتشار فیزیکی بازی‌های Tomb Raider 1-3، این تحلیلگر در X نوشت:

«بازیکنان باید زودتر به این موضوع عادت کنند که دیگر بازی‌های فیزیکی وجود نخواهند داشت.»

باید منتظر بمانیم که آیا مایکروسافت واقعاً در طول نسل بعدی کنسول دیجیتالی ارائه می‌دهد یا خیر، امّا تغییر به سمت تمام دیجیتالی شدن روشن است. پس از کنسول تمام دیجیتال سری S، مایکروسافت به تازگی نسخۀ دیجیتال جدید Xbox Series X را معرفی کرد. این نسخۀ سفید سری X در تعطیلات با قیمت 449.99 دلار / 499.99 یورو عرضه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram