این هدست به شما امکان می دهد چشم بسته رانندگی کنید!

نمایشگر Honeywell 360

نمایشگر Honeywell 360 داده‌های دوربین و حسگر را برای ایجاد یک “زاویه دید 360” در داخل خودرو ترکیب می‌کند و به رانندگان اجازه می‌دهد جاده را ببینند، حتی اگر شیشه‌ها سیاه شده باشند.

به گزارش تک ناک، این اتفاق چیزی شبیه فیلم های جیمز باند است. شما سوار ماشینی می شوید که پنجره ندارد، اما همچنان می توانید تمام دنیای اطراف خود را ببینید.
این وعده Honeywell 360 Display است، یک هدست واقعیت ترکیبی که داده‌های حسگرها و دوربین‌های نصب‌شده روی خودرو را ترکیب می‌کند تا دید کاملی از محیط اطراف را به شما ارائه دهد، حتی اگر دید کم یا اصلا دید نداشته باشید.

این هدست که حاصل کار تیم طراحی شرکت Honeywell Aerospace است، برای وسایل نقلیه نظامی طراحی شده است که در آن دید راننده ممکن است کم باشد مانند ماشین های زرهی یا وسایل نقلیه آفرود که در محیط های صعب العبور و خطرناک حرکت میکنند.

اما این فناوری به گونه ای طراحی شده است که “حسگر آگنوستیک” باشد، به این معنی که می توان آن را تقریباً با هر وسیله نقلیه ای سازگار کرد.
جولی هک، مدیر ارشد مدیریت محصول هانیول گفت: این هدست ورودی‌های حسگر را از دوربین‌ها و نشانگرهای سرعت می‌گیرد و آن را در صفحه نمایش هدست به کاربر نمایش می دهد.

“ما واقعاً یک دید مجازی گنبدی با زاویه 360 درجه ایجاد کردیم. همه چیز در تصویر سیاه شده است، اما شما در ماشین نشسته اید و می توانید آن را برانید. اساساً احساس می کنید در یک ماشین بدون سقف رانندگی می کنید.”

نمایشگر 360 در ابتدا در نسخه اولیه برای برنامه فناوری‌های خودروی X دارپا در سال 2018 توسعه داده شد. در آن پروژه از صفحه‌نمایش‌های فیزیکی و فناوری ردیابی سر استفاده شد و در یک وسیله نقلیه تمام زمینی مجهز با سایبان سرپوشیده نصب شد.

بعد از آن نمونه اولیه، Honeywell این فناوری را اصلاح کرد و نمایشگر را از یک مجموعه کامل از صفحه نمایش فیزیکی به یک هدست کاهش داد. این شرکت نمایشگر Honeywell 360 را درماشین هامر H1 آزمایش کرد که مجهز به حسگرها، دوربین‌ها و دید در شب مادون قرمز بود که همگی به صفحه نمایش متصل می شدند. راننده در هامر به جای نگاه کردن به بیرون از پنجره یا صفحه های جلوی چرخ، منظره ای استریوسکوپی از دنیای خارج از ماشین را می بیند که سرعت، توپوگرافی و فواصل مکانی در آن نمایش داده می شود.
این سیستم همچنین یک “نمای هواپیمای بدون سرنشین” از خودرو در حال حرکت محیط اطراف آن ایجاد می کند. به گفته هک، اگر در زیر یک وسیله نقلیه دوربین هایی نصب شده باشد، حتی می توانیدبا این هدست نمایی از کف مسیری که ماشین از آنجا عبور میکند ببینید.
اگرچه هانیول در حال حاضر در حال توسعه نمایشگر با دید 360 درجه برای وسایل نقلیه زمینی نظامی است، اما در حال حاضر به موارد استفاده دیگری مانند معدن، آتش نشانی و ساخت و ساز نیر توجه کرده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.