هیوندای از خودروی ارزان الکتریکی کسپر رونمایی می‌کند

هیوندای از خودروی ارزان الکتریکی کسپر رونمایی می‌کند

هیوندای خودروی مقرون به صرفۀ جدید خود با نام کسپر الکتریکی را هفتۀ آینده معرفی خواهد کرد. این خودرو در اروپا، اینستر EV نامیده می‌شود.

به گزارش تک‌ناک، هیوندای پیش از معرفی رسمی کسپر الکتریکی خود، در جدیدترین ویدئو نگاهی دقیق‌تر به این مدل را ارائه می‌کند. هیوندای هفتۀ گذشته کسپر الکتریک را برای اولین بار در کره به نمایش گذاشت و آن را «استاندارد جدید برای محبوب کردن خودروهای الکتریکی» نامید.

خودروی برقی جدید هیوندای بر اساس کسپر بنزینی فروخته شده در کره، تم طراحی جدید این برند را دارد. عناصری مانند: چراغ‌های جلوی هیوندای DRL و چراغ‌های راهنمای پیکسلی، حس آینده‌نگری به آن می‌دهند، که شبیه به مدل‌های IONIQ هیوندای است.

هیوندای خودرو ارزان الکتریکی کسپر

کسپر الکتریکی دارای بُرد رانندگی تا 315 کیلومتر (196 مایل) در کره است. در اروپا بُرد WLTP تا 355 کیلومتر (221 مایل) خواهد بود. هیوندای هفتۀ گذشته برای اولین بار کسپر الکتریکی را به عنوان خودروی الکتریکی اینستر برای اروپا معرفی کرد. به گفتۀ هیوندای، اینستر «استانداردهای جدیدی» را در محدودۀ فناوری و ایمنی به وجود می‌آورد.

اگرچه قیمت رسمی هنوز مشخص نشده، امّا از آنجایی که هیوندای همواره به دنبال پاسخگویی به تقاضای فزاینده برای خودروهای برقی ارزان قیمت است، انتظار می‌رود قیمت این خودرو در اروپا از 27000 دلار کمتر باشد. در کره، مدل گازی آن از حدود 15000 دلار شروع می‌شود.

مایکل کول، مدیرعامل هیوندای اروپا تأیید کرد که اینستر EV در اروپا عرضه می‌شود و به دنبال آن مدل دیگری از IONIQ در  اواخر امسال معرفی خواهد شد. هیوندای قبل از اولین نمایش رسمی خود در نمایشگاه بین‌المللی موبیلیتی بوسان در 27 ژوئن، در جدیدترین تیزر ویدئویی خود به ما نگاه دقیق‌تری از آنچه انتظار داریم ارائه کرد.

طرح کلی خودرو بسیار واضح‌تر از قبل است و قسمت بزرگ بدنه را نمایان می‌کند. این مدل بسیار شبیه به کسپر بنزینی می‌باشد، که برای عصر الکتریکی به روز شده است. همچنین می‌توانید چراغ‌های جلو، چراغ‌های عقب و چراغ‌های راهنمای پیکسل‌شده را ببینید که با تم طراحی جدید هیوندای برابری می‌کنند. برای اطلاعات بیشتر باید تا رونمایی منتظر ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram