ویژگی جدید واتساپ مانع گرفتن اسکرین شات می‌شود

اپلیکیشن پیام‌رسان واتساپ ویژگی جدیدی را معرفی کرد که به کاربران اجازه می‌دهد از عکس‌برداری از صفحه نمایش عکس‌ها و ویدیوهای یک بار مشاهده خود جلوگیری کنند.

اپلیکیشن پیام‌رسان واتساپ که متعلق به متا است، ویژگی جدیدی را معرفی می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد از عکس‌برداری از صفحه نمایش عکس‌ها و ویدیوهای یک بار مشاهده خود جلوگیری کنند.

به گزارش تک ناک، در جدیدترین به روزرسانی واتساپ که برای نسخه اندروید ارائه شده است، از گرفتن اسکرین شات یا تصویر برداری از مطالبی که قرار است تنها پس از یک بار مشاهده منقضی شود، جلوگیری میکند.

حداقل یکی از این مکانیسم ها واتساپ در ویژگی های مشابه در برنامه های دیگر مانند اینستاگرام یا اسنپ چت گنجانده شده است.
نسخه جدید واتساپ به‌طور پیش‌فرض از ضبط صفحه هنگام فعال بودن این قابلیت جلوگیری می‌کند و اگر کاربر بخواهد اسکرین شات بگیرد، اخطاری با خواندن «به دلیل سیاست‌های امنیتی نمی‌توان اسکرین‌شات گرفت» روی صفحه سیاه نشان داده می‌شود.
این ویژگی واتساپ باید به طور مشابه هر برنامه شخص ثالثی که تلاش می کند این ویژگی را دور بزند مسدود کند.
با این حال دو محدودیت وجود دارد . اولا این ویژگی WhatsApp (Meta Platforms-owned mobile instant messenger and social media service) فقط برای مطالبی مانند تصاویر یا ویدئوها اعمال می شود، بنا براین کاربران واتساپ می توانند از ارتباطات مکالمه ای و متنی عکس بگیرند.دوم اینکه واتساپ از ضبط تصاویر یا ویدیوهای از بین رفته با دستگاه دیگر جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.