بروزرسانی ویژگی Nearby Share جذاب‌تر از همیشه خواهد بود

 ویژگی Nearby Share گوگل که مشابه قابلیت Quick Share سامسونگ است، به شما امکان ارسال فایل ها بین دو دستگاه اندرویدی را می‌دهد.

به گزارش تکناک، این قابلیت، یک شبکه Wi-Fi نظیر به نظیر میان دو دستگاه با استفاده از اتصال بلوتوث برای تسهیل انتقال فایل بین آنها ایجاد می کند و حتی به صورت آفلاین نیز کارایی دارد.

در حالی که این ویژگی بسیار مطلوب است، با طراحی متفاوت آن توسطMaterial You  بروزرسانیNearby Share  قرار است جذاب‌تر از همیشه باشد.

در یک پست بررسی APK توسط 9To5Google، فرایند در حال انجام گوگل به‌منظور بروزرسانی عناصر رابط کاربری Nearby Share  و دادن یک لایه رنگ Material You به آن برملا شد.

هنگام راه اندازی Nearby Share در دستگاه گلکسی سامسونگ (یا هر دستگاه اندرویدی دیگری) ، صفحه ای به نام «Looking For Nearby Devices» که از پایین اسلاید می‌شود، نشان داده خواهد شد. پیش از این صفحه آن با یک حالت موجی چپ به راست که نشان‌دهنده حالت جستجوی دستگاه برای دستگاه‌های نزدیک بود، نمایان می‌شد. با این حال، پس از طراحی مجدد آن توسط  Material You، شکل های در حال گسترش و محو شدن آن در پشت آواتار نمایه مشاهده خواهد شد. این یک تغییر رابط کاربری ظریف اما شکیل است.

متن روی پنل نیز اکنون کمی بزرگتر از طرح قبلی است و در مرکز قرار دارد و در صفحه آن، ظهور نماد Nearby Share مشاهده می‌شود. به عنوان یک تغییر کوچک اما قابل توجه اکنون پیش‌نمایش‌های اشتراک‌گذاری بزرگ‌تر و داخل یک کارت با نمادها قرار می‌گیرند. این به شما موارد به اشتراک‌گذاشته شده را نشان می‌دهد. پیش‌نمایش‌های تصویر نیز هنگام اشتراک، نشان داده می‌شوند.

توجه داشته باشید که این طراحی جدید Material You برای ویژگی Nearby Share گوگل هنوز عرضه نشده است. ورود آن در آینده نزدیک و احتمالاً از طریق بروزرسانی سرور با آخرین عرضه نسخه سرویس های Google Play خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.