پخش پادکست در یوتیوب آغاز شد

گوگل با YouTube Music به طور رسمی پخش پادکست برای سیستم عامل‌های اندروید،  ios و وب را در آمریکا آغاز کرد.

YouTube Music به طور رسمی پخش پادکست برای سیستم عامل‌های اندروید، ios و وب را در آمریکا آغاز کرد.

به گزارش تکناک، این قابلیت یوتیوب پس از اعلام در ماه فوریه و آزمایش در ماه مارس سرانجام برای کاربران آمریکایی در دسترس قرار گرفت.

پادکست ها، در آینده در YouTube Music در دسترس همه شنوندگان خواهد بود و به صورت درخواستی یا حالت دانلود، آفلاین در پس زمینه بدون توجه به اینکه آیا شما اشتراک یوتیوب پرمیوم دارید یا نه، ارائه می‌شوند. این شامل پخش پادکست و سوئیچ آسان بین نسخه های صوتی و تصویری در YouTube Music هم می شود. در واقع، گوگل به صراحت اشاره می‌کند که چگونه مشترکان پریوم هم ممکن است هنگام گوش دادن به پادکست‌ها، توصیه های صوتی میزبان یا پیام‌های حمایت مالی را تجربه کنند.

گوگل می گوید این قابلیت به تدریج برای تمام شنوندگان در ایالات متحده فعال می شود. تجربه گوش دادن به پادکست جدید، تجربه پادکست ویدیویی روی یوتیوب را تکمیل می کند. در حال حاضر تنها پادکست ها یا برنامه هایی که نسخه های ویدیویی اپیزودهای خود را در یوتیوب آپلود کرده اند، قابل پخش هستند.

در تب Home در YouTube Music، شما در کنار سایر حالت فیلترها ، یک چیپ جدید با عنوان پادکست را مشاهده می کنید که یک فید اختصاصی را بارگیری یا لود می کند. گزینه های شخصی سازی شده، شامل قسمت هایی با نام های مثلا ادامه گوش دادن(Keep listening), اپیزودهای پیشنهادی (Recommend episodes) و برنامه های شما(Your shows) است. بقیه این صفحه برای جستجوی پادکست ها در حوزه هایی مثل تفسیر سیاسی، تاریخی، جنایی، بازی و سایر موضوعات است.

در عین حال، صفحه اکسپلور شما شامل پیشنهاد قسمت های پرطرفدار است، در حالی که پادکست ها در دسته بندی های دیگر در بخش های آثار جدید یا موضوعات و ژانرها هم قرار دارد.

در قسمت کتابخانه یا Library ، پادکست‌ها به فیلتری برای تمایز در لیست‌های پخش، آهنگ‌ها، آلبوم‌ها و هنرمندان می‌پیوندند. در اینجا شما لیست پخش خودکار قسمت‌های جدید از برنامه‌هایی که آن ها را دنبال می کنید و لیستی از اپیزودهایی برای بعد را خواهید یافت. همچنین زیردسته هایی برای کانال هایی که به آنها پیوستید و بخش Downloads وجود دارد که دارای یک لیست پخش خودکاربرای اپیزودهای دانلود شده است.

صفحات برنامه های پادکست، مشابه آلبوم ها و پلی‌لیست ها هستند و شامل نمایش کاور و لیست قسمت ها هستند که دارای دو خط توضیحات، تاریخ انتشار و وضعیت پخش (مدت زمان ایپزودها، زمان باقی مانده با یک نوار قرمز یا مقدار پخش شده) هستند. شما می توانید برای مشاهده توضیحات کامل، بر روی آن کلیک کرده و با استفاده  از گزینه Save episode for later  آن را برای پخش آفلاین دانلود کنید.

در صفحه پخش فعلی، دکمه های next/previous  با  10-second rewind/30-second forward جایگزین  شده است، در حالی که تنظیم سرعت پخش در سمت چپ و یک تایمر خواب در سمت راست قرار دارد. Show Details یا notes هم در پایین صفحه قابل مشاهده هستند ولی صف پخش اپیزودها، بدون تغییر باقی مانده است. در عین حال، mini-player دکمه next  را با 30 ثانیه جایگزین می کند، در حالی که پخش کننده رسانه ای Android 13 کنترل سرعت پخش را به کاربر ارائه می دهد که می توانید از آن استفاده کنید.

شما در قسمت جستجو، فیلتر هایی برای Episodes و Podcasts با بخش های معادل در لیست نتایج دریافت خواهید کرد. این ویژگی در حال حاضر برای سیستم عامل های اندروید، ios و وب به کاربران ارائه می شود.

انتظار می رود پادکست ها، به مناطق دیگر و برای کاربرانی که خارج از ایالات متحده هستند نیز در YouTube Music گسترش پیدا کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.