چگونه مقالات را با ChatGPT خلاصه کنیم؟

 یکی از کارهایی که می توان با ربات چت هوش مصنوعی ChatGPT انجام داد استفاده از آن برای خلاصه کردن مقالات است.

 یکی از کارهایی که می توان با ربات چت هوش مصنوعی ChatGPT انجام داد استفاده از آن برای خلاصه کردن مقالات است.

به گزارش تکناک، خلاصه کردن مقالات به شما کمک می کند تا با سرعت بیشتری از محتوای مقاله آگاه شوید و بتوانید در کمترین زمان ممکن بهترین و مهم ترین بخش‌های مقالات را تشخیص دهید و درک بهتری از محتوای آن‌ها پیدا کنید.

همچنین می توانید کلمات کلیدی را به راحتی پیدا کنید. به این ترتیب، می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را با سرعت و سهولت بیشتری پیدا کنید.

ChatGPT  یک مدل زبانی هوش مصنوعی است که برای پردازش زبان طبیعی آموزش دیده شده است و قادر به تولید متن خلاصه شده با کیفیت بالا برای مقالات و متون مختلف است. با استفاده از ربات چت  ChatGPT، شما می‌توانید مقالات خود را به صورت خودکار و با کیفیت بالا خلاصه کنید.

اما باید توجه داشته باشید که هیچ مدل هوش مصنوعی 100 درصد دقیق نیست و خلاصه کردن مقالات با توجه به منابع و کیفیت مقالات متفاوت است. بنابراین نتایج خلاصه شده باید با دقت بررسی شوند تا اطمینان حاصل شود که مفهوم اصلی مقاله حفظ شده است.

برای خلاصه کردن مقالات، ابتدا باید وارد ChatGPT شوید و مکالمه جدیدی را شروع کنید. سپس در قسمت متن، به سادگی عبارت “این مقاله را خلاصه کن” را تایپ کنید. ChatGPT توصیه می کند که لینک مقاله، عنوان مقاله و نام نویسنده ارائه دهید.

لینک مقاله را در قسمت متن قرار دهید. ChatGPT به شما یک پاراگراف معمولاً بین 80 تا 150 کلمه به عنوان خلاصه مقاله ارائه می دهد. بسته به ماهیت مقاله، تعداد کلمات خروجی می تواند متفاوت باشد.

یک روش دیگر برای خلاصه کردن مقاله تایپ کردن «TLDR» و سپس لینک  مقاله برای ChatGPT  است . تایپ کردن در TLDR پاسخ های کوتاه تری می دهد. بسته به مقاله، وقتی «خلاصه این مقاله» را تایپ می‌کنید، ربات چت ChatGPT  به شما پاسخ واضح‌تری می‌دهد. ChatGPT   متن را را با عبارتی  مانند “این مقاله در مورد …” معرفی می کند.

ChatGPT محدودیت‌های خاصی دارد که بر توانایی خلاصه کردن مقاله تأثیر منفی می‌گذارد. به همین دلیل، همیشه خطر دریافت اطلاعات نادرست، در خلاصه کردن مقالات با ChatGPT وجود دارد.

یکی دیگر از موانعی که برای خلاصه کردن مقالات با  ChatGPT وجود دارد این است که این ربات با اطلاعات موجود تا سال 2021 آموزش دیده است.. این بدان معناست که این ربات از رویدادها، اخبار، دستگاه‌ها، افراد و … بعد از سال 2021 بی اطلاع است. بنابراین شاید در خلاصه کردن مقالاتی که مربوط به موضوعات بعد از این تاریخ ممکن است دچار مشکل شود.

این مساله از این جهت مهم است چون به نظر می رسد ChatGPT از برخی اطلاعات زمینه ای خارج از مقاله برای کمک به تقویت پاسخ استفاده می کند. بنابراین، اگر مقاله‌ای در مورد گلکسی اس 22   را با ChatGPT خلاصه می‌کنید، اطلاعاتی را که استفاده میکند شایعاتی است که قبل از عرضه این گوشی در مورد آن در اینترنت وجود داشته است.

آیا باید از این ویژگی ChatGPT استفاده کنید؟

پاسخ این سوال “فعلا نه” است. ChatGPT بسیار قدرتمند است، اما هنوز به نزدیکی توانایی مغز انسان نرسیده است. اگرچه قدرتمند است، اما هنوز تا رسیدن به هوش کامل انسان فاصله دارد.

خواندن، هضم و خلاصه کردن یک مقاله برای یک هوش مصنوعی بسیار سخت است. به همین دلیل، ChatGPT نمی تواند مقالات را به درستی خلاصه کند. بهترین کار این است که منتظر ماند تا این فناوری به آن نقطه از توانایی برسد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.