گوشی ROG Phone 6 Pro در تست دوام نمره قبولی نگرفت

گوشی ROG Phone 6 Pro ایسوس به عنوان یکی از قدرتمندترین گوشی های هوشمند موجود به بازار عرضه شده است و به طور خاص برای بازی در حال حرکت طراحی شده است.

گوشی ROG Phone 6 Pro ایسوس به عنوان یکی از قدرتمندترین گوشی های هوشمند موجود به بازار عرضه شده است و به طور خاص برای بازی در حال حرکت طراحی شده است.

به گزارش تکناک، اما این گوشی علیرغم توانایی فنی خود، در تست دوام بسیار ضعیف عمل کرد.

در حالی که هیچ تلفنی تخریب ناپذیر نیست، ROG Phone 6 Pro از تست استاندارد دوام که توسط یوتیوب JerryRigEverything انجام شده بود، به سختی از یک انفجار جان سالم به در برده است.

این آزمایش به دنبال این بود که ببیند ROG Phone 6 Pro تا چه اندازه در برابر مواردی مانند خراش روی صفحه نمایش و دوربین خود ایستادگی می کند، جایی که عملکردی مشابه با سایر دستگاه های پرچمدار داشت. با این حال، جایی که آزمایش تغییر کرد، در طول تست خم بود.

JerryRigEverything می‌توانست گوشی را تقریباً به‌صورت کاملاً تمیز و به راحتی مستقیماً در مرکز شکسته و آن را در عرض چند ثانیه کاملاً از بین ببرد.

مواجه شدن گوشی‌های هوشمند با برخی مشکلات در فرایند آزمایش های JerryRigEverything غیرعادی نیست اما گوشی ROG Phone 6 Pro به دلیل نیروی کمی که می‌توانست قبل از اینکه تقریباً از بین برود در برابر آن مقاومت کند، مورد غیرعادی محسوب می شد.

این آستانه تحمل پایین مطمئناً برای تلفنی که 1300 دلار قیمت دارد بسیار ناامیدکننده است، اما دو نشانه وجود داشت که Phone 6 Pro در آزمایش بسیار ضعیف عمل می کند.

اولین مورد این است که از نظر طراحی تقریباً با Phone 5 Pro یکسان است، همانطور که در بالا ذکر شد، دقیقاً همان مشکل دوام را داشت. این امکان وجود داشت که ROG ممکن است برخی از اجزای داخلی را بین مدلهای مختلف تغییر داده باشد، اما واضح است که اینطور نبود.

دومین هشدار وضعیت  قرمز برای ماندگاری Phone 6 Pro رتبه ضعیف محافظت از نفوذ آن بود. ROG Phone 6 Pro دارای رتبه IPX4 است، به این معنی که X برای مقاومت در برابر ذرات جامد آزمایش نشده است و 4 نشان می دهد که ضد پاشش مایع است، اما در صورت قرار گرفتن در معرض مایعات به میزان قابل توجهی آسیب های داخلی زیادی را متحمل می شود. برای مقایسه، رتبه IP استاندارد صنعتی برای اکثر دستگاه‌ها در اطراف IP68 قرار دارد، به این معنی که ROG Phone 6 Pro از نظر مقاومت در برابر سایش و فرسودگی بسیار عقب‌تر است.

گوشی ROG Phone 6 Pro هنوز یک دستگاه قوی است، بنابراین فقط مطمئن شوید که در صورت خرید یک دستگاه، با آن بسیار ملایم برخورد می کنند. زمانی که گوشی در جیب شلوار قرار می‌گیرد، اغلب خم می‌شود، بنابراین بهتر است هنگام حرکت آن را در جای دیگری نگه دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.