10 افزونه مرورگر برتر برای دانلود آسان ویدئو از سایت‌

افزونه های شخص ثالث مرورگر که با عملکرد عمیق‌تر در کد HTML سایت، تصویر یا ویدئو مورد نظر را دانلود و فرآیند را خودکار می‌کنند، به کار می‌آیند.

در بیشتر موارد در صورت تمایل به دانلود تصویر یا ویدئو از سایت های مختلف ، می‌توان با اضافه کردن افزونه به سادگی روی فایل کلیک راست کرده و “save image as” یا گزینه مشابه را انتخاب کرد.

به گزارش تکناک، در برخی مواقع، مانند عدم وجود گزینه ذخیره در منوی کلیک راست، تمایل به ذخیره ده ها تصویر از یک وب سایت، ذخیره ویدئو متحرک به صورت GIF، یا عدم ذخیره پیوسته یکی از فایل‌های نامطلوب با پسوند webp. ، به روش‌های دیگری برای ذخیره نیاز است.

در این مواقع افزونه‌ (plug-in : software component that adds a specific feature to an existing software application) های شخص ثالث مرورگر که با عملکرد عمیق‌تر در کد HTML سایت، تصویر یا ویدئو مورد نظر را دانلود و فرآیند را خودکار می‌کنند، به کار می‌آیند.

در ادامه 10 افزونه مرورگر مناسب برای دانلود آسان ویدئو از سایت های مختلف آمده است

Image Downloader Continued

با باز کردن افزونه کروم یا Edge  برنامه Image Downloader Continued یک شبکه منظم از همه تصاویر موجود در صفحه وب فعلی دریافت خواهید کرد: در آن می توان قالب و ابعاد هر عکس را مشاهده، آنها را در یک دیسک ذخیره و حتی فیلتر و یا آنها را بر اساس اندازه سفارشی کرد. استفاده از این افزونه بسیار ساده و یکی از بهترین گزینه‌ها برای دانلود تصاویر است.

Download All Images

نحوه عملکرد افزونه کروم یا Edge  برنامه Download All Images کمی با Image Downloader Continued متفاوت است. در مواقعی که امکان ذخیره تصاویر با یکی از این دو برنامه وجود نداشته باشد، می‌توان از دیگری به‌عنوان جایگزین استفاده کرد. برای این کار در یک سایت، روی دکمه افزونه کلیک، و تنها محل ذخیره تصاویر را انتخاب کنید.

Video Downloader Ultimate

در صورت تمایل به دانلود و ذخیره یک ویدئو از یک وب سایت ( در یک صفحه وب یا در یک پست رسانه اجتماعی)، افزونه کروم یا Edge  برنامه کمکی Video Downloader Ultimate مناسب است. با یک کلیک، فهرستی از تمام ویدیوهای موجود در وب‌سایت در حال مشاهده ، نمایش داده می‌شود و سپس می‌توان URL آنها را بدست آورد یا آنها را به صورت محلی ذخیره کرد.

Twitter Video Downloader

گاهی اوقات کاربر به یک ابزار خاص برای یک وب سایت مانند توییتر نیاز دارد. در این مواقع، افزونه کروم یا Edge  برنامه Twitter Downloader Video  به کار می‌آید و امکان دانلود کلیپ های ارسال شده در شبکه اجتماعی را به راحتی، منظم و یکپارچه فراهم و تقریباً مانند یک ویژگی اصلی عمل می‌کند. برای این کار تنها روی نماد دانلود در کنار یک توییت همراه با ویدئو کلیک و فایل را ذخیره کنید.

افزونه های شخص ثالث مرورگر که با عملکرد عمیق‌تر در کد HTML سایت، تصویر یا ویدئو مورد نظر را دانلود و فرآیند را خودکار می‌کنند، به کار می‌آیند.

Base Image Downloader

استخراج فایل های GIF می‌تواند فرایند دشواری باشد. برخی از سایت ها آنها را به صورت GIF، و برخی دیگر آنها را با استفاده از فرمت mp4 منتشر می کنند، و برخی دیگر دوباره آنها را تبدیل می کنند. بدون در نظر گرفتن فرمت،Base Image Downloader  (افزونه Chrome یا Edge) برای دانلود موارد  مربوط به GIF برتر است (و از اکثر فرمت های دیگر تصویر نیز پشتیبانی می کند). این افزونه (نرم‌افزاری که ویژگی خاصی را به یک برنامه نرم‌افزاری موجود اضافه می‌کند) یک گالری از ریز عکسها را نمایش می‌دهد و می توان همه آنها را یکباره ذخیره کرد.

 

Screen Recorder and Editor

اگر ابزارهای پیشین در وبسایتی قابل استفاده نباشند، می توان به جای آنها از ابزار ضبط صفحه استفاده کرد. Screen Recorder and Editor (افزونه Chrome یا Edge) یکی از بهترین گزینه های ضبط صفحه است و شامل حالت‌های متنوع ضبط تب فعال یا کل دسکتاپ و همچنین ویژگی های ویرایش می‌شود.

افزونه های شخص ثالث مرورگر که با عملکرد عمیق‌تر در کد HTML سایت، تصویر یا ویدئو مورد نظر را دانلود و فرآیند را خودکار می‌کنند، به کار می‌آیند.

Save Page WE

یکی دیگر از گزینه‌ها برای دانلود یکجا عناصر یک وب‌سایت، ذخیره کل صفحه است و Save Page WE (افزونه Chrome یا Edge) بدین منظور بسیار کاربردی است. استفاده از آن ساده است و از میانبرهای صفحه کلید نیز پشتیبانی می کند. بسته به سایت مورد نظر، می توان تصاویر را از یک صفحه روی دیسک ذخیره کرد. در برخی موارد امکان انجام این کار برای فایل های صوتی و تصویری نیز وجود دارد.

Download All Images

با وجود نام یکسان این افزونه در فایرفاکس با مرورگر کروم و Edge، این دو برنامه متفاوت اند. این افزونه گزینه‌های زیادی برای فیلتر دانلود فایل‌ها بر اساس اندازه تصویر، نوع تصویر و حتی URL تصویر (عدم ذخیره تصادفی تبلیغات یا محتوای پیوندی دیگر)، با انعطاف‌پذیری زیادی در نحوه ذخیره تصاویر فراهم می‌کند.

افزونه های شخص ثالث مرورگر که با عملکرد عمیق‌تر در کد HTML سایت، تصویر یا ویدئو مورد نظر را دانلود و فرآیند را خودکار می‌کنند، به کار می‌آیند.

DownThemAll

این افزونه فایر فاکس طبق نام آن، امکان دانلود همه موارد موجود در یک وب سایت، از جمله تصاویر، فیلم ها و کلیپ های صوتی را فراهم می‌کند. این ابزار شامل گزینه‌های ذخیره زیادی برای انتخاب محتوا مورد نظر و مکان ذخیره آنها می‌شود.

SingleFile

یکی دیگر از افزونه‌ها برای ذخیره کامل صفحات وب در فایرفاکس و یکی از بهترین و کارآمدترین افزونه‌ های آن است. تمام HTML، متن و تصاویر موجود در یک وب سایت خاص را دانلود می کند و با یکپارچگی مناسبی در رابط فایرفاکس عمل می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.