با 10 شرکت تاثیرگذار در تغییر اقلیم جهان آشنا شوید

تغییر اقلیم چالشی است است که جهان در تلاش است تا با آن مقابله کند. با این حال، تا زمانی که دولت های جهان صادق نباشند، تغییر آب و هوا همچنان یک مسئله باقی خواهد ماند.

به گزارش تکناک، هیچ دولتی به اندازه ایالات متحده در مورد تغییر اقلیم صحبت نمی کند. با این حال، دولت آمریکا چقدر صادق است؟

دولت ایالات متحده از آسیا و آفریقا می خواهد که بر تغییرات آب و هوایی تمرکز کنند. ، آنها  از نظر فنی  به این مناطق می گویند که صنعتی شدن را متوقف یا کند کنند. با این حال، شرکت های آمریکایی بیشتر از هر کشور دیگری در تغییر اقلیم در جهان نقش دارند.

در مطالعه‌ای که اخیراً توسط این موسسه تحقیقاتی منتشر شده است، ده شرکت به عنوان شرکت‌های جهانی که بیشترین مانع برای اجرای سیاست‌های آب و هوایی در سال 2022 هستند فهرست شده‌اند.

شرکت هایی که بیشترین تاثیر در تغییر اقلیم را دارند عبارتند از شورون آمریکا (نفت و گاز) ،اکسون موبیل آمریکا (نفت و گاز) ،O. BASF آلمان(تولید شیمیایی) ،کونوکو فیلیپس آمریکا (نفت و گاز) ،SEMPRA آمریکا (انرژی)، نیروی برق آمریکا (انرژی) ،شرکت جنوبی آمریکا (انرژی) ،Nippon Steel ژاپن (فولاد) ، PJSC Gazprom روسیه (نفت و گاز) وتویوتا ژاپن (خودرو) .

همانطور که از لیست منتشر شده توسط اندیشکده آب و هوا InfluenceMap مشخص است، شرکت های آمریکایی شش جایگاه دارند. چگونه ایالات متحده می تواند دولت های دیگر را متقاعد کند که بر حل چالش تغییر اقلیم تمرکز کنند؟

اولین اولویت آنها باید تمرکز بر شرکت های آمریکایی باشد. دولت ایالات متحده انتشار کربن توسط شرکت های آمریکایی را باید قبل از بررسی مناطق دیگر کاهش دهد. پرداخت هزینه به مناطق دیگر برای رشد درختان به جای صنعتی شدن پایدار نیست.

بدیهی است که شرکت های نفت و گاز بیشترین جایگاه  این لیست را به خود اختصاص داده اند. تنها تویوتا از بخش خودرو در این لیست قرار دارد. تویوتا رتبه آخر را در تلاش‌های کربن‌زدایی دارد. کمتر از 1 درصد از کل فروش خودروهای بدون آلایندگی (غیر هیبریدی) را دارد. همچنین زنجیره تامین آن برای کاهش انتشار کربن توسعه نیافته است.

تویوتا بیش از دو دهه است که خودروهای هیبریدی را عرضه می کند. این وسیله ای را برای حرکت به سمت خودروهای برقی بدون آلایندگی فراهم می کند. هنوز تویوتا به استراتژی هیبریدی خود پایبند بوده است. خودروهای هیبریدی، پیل سوختی و گازسوز را ارائه می دهد اما در حال حاضر هیچ برنامه ای برای انتقال کامل به خودروهای برقی ندارد.

اد کالینز، مدیر InfluenceMap، گفت: بسیاری از شرکت‌های موجود در فهرست، بالاترین تعهدات خود را برای مبارزه با تغییر اقلیم انجام داده‌اند. با این حال، آنها سیاست های خاصی را اجرا می کنند که با آن هدف در تضاد  است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.