13 نقطه جدید فرود فضانوردان ناسا بر روی ماه مشخص شد

عکس تزیینی فرود ماه

ناسا قصد دارد فضانوردان را در اواخر سال 2025 به سطح ماه بازگرداند وبرای این کازر 13 نقطه جدید کاوش نشده را هدف گذاری کرده است.

به گزارش تک ناک، ناسا 13 منطقه فرود را در قطب جنوبی ماه نشان داده که در آن دانشمندان سیاره‌شناسی معتقدند آب یخ زده در نزدیکی آن و منابع دیگری در دهانه‌های تاریک و سایه‌های موجود وجود دارد. مناطقی که در نقشه زیر نشان داده شده‌اند، عمدتاً روی لبه‌ دهانه‌ها یا برآمدگی‌های بالای این دهانه‌ها قرار دارند.این مناطق، ناحیه فرازمینی کشف نشده ماه هستند.
سارا نوبل، سرپرست علوم ماه در بخش علوم سیاره ای ناسا در یک نشست مطبوعاتی در روز جمعه گذشته گفت: “این منطقه جدیدی از ماه است و مکانی است که ما هرگز کاوش نکرده ایم.”

هدف اصلی ناسا از بازگشت به ماه، برنامه ای به نام آرتمیس است و به منظور استقرار دائمی در ماهواره طبیعی زمین، در تلاشی که روزی بتوان به مریخ سفر کرد.
نور موجود در قطب جنوبی ماه بسیار وهم انگیز است.مکانی است که خورشید به ندرت بر فراز تپه‌ها طلوع می کند. این دنیایی است که غالباً تحت سلطه سایه‌های عمیق، طولانی، متغیر و محیط‌های کم نور است. اما نکته حیاتی ای است هر یک از مناطق فرود – که هر کدام شامل حدود 10 مکان فرود خاص هستند – به مدت شش و نیم روز از مدتی که

13 نقطه فرود بر ما در عکس مشخص شده
13 محل فرود پیشنهادی برای ماموریت آرتمیس III ناسا. اندازه هر منطقه 9.3 در 9.3 مایل است

فضانوردان در سطح ماه کاوش می کنند به نور خورشید پیوسته دسترسی خواهند داشت ناسا گفت: “دسترسی به نور خورشید برای اقامت طولانی مدت در ماه بسیار مهم است زیرا منبع انرژی است و تغییرات دما را به حداقل می رساند.”
فضانوردان ناسا از جمله اولین زنی که روی ماه قدم می‌گذارد – در حالی که نزدیک به یک هفته در اواخر سال 2025 در قطب جنوب حضور خواهند داشت و نمونه‌هایی را برای بازگرداندن به زمین جمع‌آوری می‌کنند،چگونگی سازگاری بدن انسان با گرانش پایین ماه (گرانش روی سطح ماه فقط یک ششم گرانش زمین است) را نیز مطالعه می‌کنند.

تیم برنامه‌ریزی ماموریت آرتمیس امیدوارند که محل فرود خود را 18 ماه قبل از پرتاب، یعنی زمانی در حدود اوایل سال 2024 نهایی کنند. (اولین ماموریت آرتمیس ناسا، یک سفر بدون خدمه به دور ماه، قرار است در 29 آگوست پرتاب شود.) آژانس فضایی این نقاط را به بررسی بیشتر توسط جامعه علمی بزرگتری منتشر کرده است. فرود ایمن فضانوردان روی ماه بسیار چالش برانگیز و پرهزینه است. ناسا مایل است که بهترین و آگاهانه ترین تصمیم را در این زمینه اتخاذ کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.