17.5 درصد جمعیت بزرگسال جهان نابارورند

گزارش جدید سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد که یک نفر از هر شش نفر در سراسر جهان، یا 17.5 درصد از جمعیت بزرگسال جهان، نابارور هستند.

به گزارش تکناک، همچنین این گزارش بیان کرد که شیوع ناباروری در سطح جهانی تنوع محدودی را نشان می‌دهد. دکتر تدروس آدهانوم گبریسوس در بیانیه مطبوعاتی مدیر کل سازمان جهانی بهداشت توضیح داد که ناباروری درمورد هیچکس تبعیض قائل نمی شود.

گبریسوس ادامه داد: وجود تعداد بسیار زیاد افراد تحت تأثیر، نشان دهنده نیاز به گسترش دسترسی به مراقبت‌های باروری است و اطمینان از اینکه این موضوع در تحقیقات و سیاست‌های بهداشتی جدی گرفته می شود، نشان می‌دهد تا راه‌هایی ایمن، مؤثر و مقرون به صرفه برای دستیابی کسانی که به دنبال باروری هستند، در دسترس باشد.

ناباروری به عنوان عدم موفقیت در بارداری پس از 12 ماه یا بیشتر از مقاربت جنسی محافظت نشده منظم، تعریف می شود. این مسئله باعث ایجاد ناراحتی، حسرت و مشکلات مالی قابل توجهی می شود که بر رفاه و روان افراد تأثیر می گذارد.

این گزارش، 12241 مطالعه مرتبط را از سال 1990 تا 2021 تجزیه و تحلیل کرد. در مجموع 133 رکورد انتخاب و در تجزیه و تحلیل این گزارش گنجانده شد.

علیرغم گستردگی موضوع، راه‌حل‌های تشخیصی و درمان ناباروری عمدتاً برای گروه‌های متوسط ​​و پایین جامعه، به دلایل مختلفی مثل هزینه‌های بالا و دسترسی محدود، غیرقابل دسترس هستند.

در حال حاضر، مردم در فقیرترین کشورها بخش قابل توجهی از درآمد خود را صرف مسائل مربوط به باروری می کنند. به این موارد افزایش هزینه های درمان را نیز اضافه کنید.

دکتر پاسکال آلوتی، مدیر تحقیقات و سلامت جنسی و باروری در سازمان WHO، گفت: میلیون‌ها نفر پس از درمان ناباروری با هزینه‌های فاجعه‌بار درمانی روبه‌رو می‌شوند، که این موضوع را به یک مسئله بزرگ برای افراد آسیب‌دیده تبدیل می‌کند. سیاست‌های بهتر و تامین بودجه عمومی می‌تواند دسترسی به درمان ناباروری را به میزان قابل توجهی بهبود ببخشد و از خانواده‌های فقیرتر در این مورد حمایت کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.