یوتیوب به‌زودی از هوش مصنوعی بهره‌مند می‌شود

یوتیوب قرار است به‌زودی هوش مصنوعی مولد را در دسترس همه‌ی کاربران خود قرار دهد تا از این طریق بتواند با آنان بهتر تعامل برقرار کند.

به‌گزارش تک‌ناک، علاوه‌بر هوش مصنوعی مولد برای سازندگان ویدئو، یوتیوب اکنون در حال آزمایش هوش مصنوعی گفت‌وگومحور برای کاربران است که به آنان اجازه می‌دهد درباره‌ی ویدئوها سؤال و دیدگاه‌ها را راحت‌تر بررسی کنند.

گزینه‌ی جدیدی به نام «پرسش» در صفحه‌ی ویدئو به شما امکان می‌دهد تا برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی محتوا، با هوش مصنوعی تعامل برقرار کنید. مدل‌های زبان بزرگ (LLM) با استفاده از اطلاعات موجود در یوتیوب و فضای وب پاسخ‌ها را ارائه می‌دهند. برای مثال، می‌توانید درباره‌ی ویدئویی که در حال تماشای آن هستید، از این هوش مصنوعی سؤال یا درخواست پیشنهادی مانند توصیه‌ی محتوای مرتبط را انتخاب کنید.

یوتیوب در یادداشتی می‌نویسد:

هنگامی‌که با این ابزار تعامل برقرار می‌کنید، داده‌هایی را درباره‌ی استفاده‌ی شما از این ابزار و نیز سؤال‌ها و بازخوردهای ارسالی جمع‌آوری می‌کنیم. این داده‌ها به ما کمک می‌کنند تا محصولات و خدماتمان را ارائه و بهبود و توسعه دهیم. پرس‌و‌جوها پس از 30 روز به‌طور خودکار حذف می‌شوند. از مکالمات شما برای نمایش تبلیغات استفاده نمی‌شود. اگر بخواهیم این کار را انجام دهیم، به شما اطلاع خواهیم داد.

این ویژگی از امروز برای برخی از کاربران فعال می‌شود؛ در‌حالی‌که کاربران YouTube (American video-sharing platform owned by Alphabet Inc.) پرمیوم انگلیسی ایالات متحده در هفته‌های آینده با استفاده از برنامه‌ی اندروید از‌طریق  youtube.com/new می‌توانند به این ویژگی دسترسی پیدا کنند. نکته‌ی مهم دیگر اینکه گزینه‌ی پرسیدن فقط برای ویدئوهای انگلیسی منتخب ظاهر می‌شود.

در همین حال، یوتیوب از هوش مصنوعی یا AI (artificial intelligence : field of computer science and engineering practices for intelligence demonstrated by machines and intelligent agents) برای سازمان‌دهی بخش‌های دیدگاه‌های ویدئوهای طولانی‌مدت استفاده می‌کند. وقتی بخش دیدگاه‌ها را در تلفن‌همراه خود باز می‌کنید، ممکن است بخش جدیدی از موضوعات را در برخی ویدئوها ببینید. درکنار گزینه‌های مرتب‌سازی، گزینه‌های برترین و جدیدترین نیز ظاهر می‌شود.

سازندگان ویدئو می‌توانند عناوین دیدگاه‌ها و همچنین دیدگاه‌های فردی که در زیر موضوع خاص ظاهر می‌شوند، حذف کنند. آنان از خلاصه‌های دیدگاه‌ها برای ورود سریع‌تر به بحث‌های مرتبط با ویدئوهای خود می‌توانند استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.