کارمزدهای تجمعی شبکه اتریوم به بیش از ۲/۷ میلیارد دلار رسید

کارمزدهای تجمعی شبکه اتریوم به بیش از ۲/۷ میلیارد دلار رسید

مجموع کارمزدهای پرداختی در شبکه اتریوم در یک سال گذشته به رقم باورنکردنی ۲ میلیارد و ۷۲۸ میلیون دلار رسیده است.

به‌گزارش تک‌ناک، اتریوم، پلتفرم پیشتاز در حوزه‌ی قراردادهای هوشمند، توانسته است به رکوردی تازه دست یابد و مجموع درآمدهای آن از محل اخذ کارمزد از تراکنش‌ها به بیش از ۲/۷ میلیارد دلار برسد.

به‌نقل از دیلی‌هودل، داده‌های درون‌زنجیره‌ای برگرفته از پایگاه لوک‌آن‌چین نشان می‌دهد که اتریوم در‌مقایسه‌با تمام شبکه‌های بلاک‌چینی دیگر، درآمد بیشتری از محل اخذ کارمزد ایجاد کرده است.

این داده‌ها نشان می‌دهند که مجموع مبالغ اخذشده در قالب کارمزد در شبکه اتریوم در بازه‌ی زمانی یک‌ساله به رقم ۲ میلیارد و ۷۲۸ میلیون دلار رسیده است. این رقم دست‌کم ۵ برابر نزدیک‌ترین رقیب اتریوم، یعنی ترون است. گفتنی است که کارمزدهای تجمیعی شبکه ترون در مقیاس سالانه به رقم ۴۵۹/۳۹ میلیون دلار می‌رسد.

از قرار معلوم کارمزدهای تجمیعی شبکه اتریوم دست‌کم دو برابر شبکه بیت کوین است. داده‌ها نشان می‌دهد که کارمزدهای تجمیعی شبکه بیت کوین در مدت یک سال، تنها ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار است. دیگر شبکه‌های بلاک‌چینی ازجمله سولانا و بایننس اسمارت‌چین و آوالانچ به‌ترتیب ۲۴۱ و ۱۷۶ و ۶۸ میلیون دلار درآمد از محل اخذ کارمزد به‌دست آورده‌اند.

ناگفته نماند که کاربران اتریوم برای انجام تراکنش در بستر این شبکه بلاک‌چینی ناگزیر از پرداخت کارمزد هستند که در قالب اتریوم پرداخت می‌شود و واحد آن gwei نام دارد. مبلغ این کارمزد بسته به روند عرضه و تقاضا و ترافیک شبکه در هر زمان متغیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram