708 محقق صنعت نانو طی یک سال اخیر حمایت شدند

708 محقق حوزه صنعت نانو در سال اخیر حمایت شدند

ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گزارشی اعلام کرد طی یک سال گذشته از 708 محقق که در زمینه توسعه صنعت نانو فعالیت می کنند حمایت مادی و معنوی کرده است.

به گزارش تک ناک، ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از نهادهایی است که در صنعت نانوفناوری به عنوان یکی از نهادهای پیشرو فعال است و نقش آفرینی می کند.

این ستاد در تلاش است تا پیوند میان دانش و صنعت را محکم تر و تاثیرگذاری این دو بر روی هم را بیشتر کند. بر همین اساس هم طی یک سال گذشته از 708 محقق که در زمینه توسعه صنعت نانو فعالیت می کنند؛ حمایت مادی و معنوی کرده است.

در مجموع نزدیک به 22 میلیارد ریال حمایت تشویقی به 708 محقق فناوری نانو پرداخت شده است. پرداخت‌هایی در حوزه حمایت از مقالات، حمایت از پایان نامه‌های صنعتی کاربردی، چاپ کتاب و سایر پایان نامه‌های کاربردی.

چاپ مقالات در نشریه‌های منتخب

یکی از معیارهای توسعه یافتگی کشورها که در مجامع بین المللی به آن استناد می کنند؛ چاپ مقالات علمی کشورها در پایگاه‌ها و نشریات علمی است. ستاد توسعه فناوری نانو هم برای انتشار مقالات علمی سرآمدان حوزه نانوی کشور از این کار حمایت کرده و طی یک سال گذشته با هدف حمایت از محققانی که مقالات باکیفیت تولید کرده‌اند به انتشار مقالاتشان در نشریات منتخب داخلی و بین‌المللی کمک کرده است.

سال 1400 تعداد 1134 مقاله برای انتشار در نشریات منتخب تایید شد که میانگین ضریب تأثیر این مقالات و میزان انتشار آنها رشد صعودی قابل توجهی را تجربه کرده است.

ستاد توسعه نانوفناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین با هدف رفع نیاز صنایع با استفاده از توان تحقیقاتی محققان داخلی از تعریف و انجام پایان نامه های کاربردی و مساله محور با اجرای آیین نامه پایان نامه های صنعتی – کاربردی حمایت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.