سفر گروهی آسان‌تر با قابلیت جدید گوگل مپ

سفر گروهی آسان‌تر با قابلیت جدید گوگل مپ

گوگل پتنت جدیدی برای گوگل مپ ثبت کرده است که بع کاربران کمک می‌کند تا با دوستان و خانواده‌شان به‌طور مشترک مسیریابی کنند.

به‌گزارش تک‌ناک، بسیاری از رانندگان برای مسیریابی از نقشه‌های آنلاین مانند گوگل مپ استفاده می‌کنند؛ اما این نقشه‌ها بیشتر برای خدمت‌رسانی در سفرهای انفرادی ساخته شده‌اند. در‌حال‌حاضر، گوگل مپ هیچ راهی برای هماهنگ‌کردن سفر گروهی ارائه نمی‌دهد؛ اما طبق پتنت جدید این ابزار، این موضوع ممکن است در آینده تغییر کند.

هم‌اکنون، اگر شما و گروهی از دوستانتان با خودروهای مختلف به یک مقصد می‌روید، به‌احتمال زیاد یا از خودرو سرگروه تبعیت می‌کنید یا هر خودرو به مسیریابی جداگانه‌ی گوگل مپ خود تکیه می‌کند.

سندی جدید به قابلیتی در گوگل مپ اشاره می‌کند که به گروهی از وسایل نقلیه کمک می‌کند که به مقصدی مشترک سفر می‌کنند، چه از نقطه‌ی شروع مشترک و چه از مکان‌های مختلف. این قابلیت موقعیت‌هایی را شناسایی می‌کند که چندین کاربر به یک مکان می‌روند، خواه بر‌اساس درخواست‌های صریح کاربران خواه بر‌اساس نشانه‌های ضمنی مانند یادداشت‌های تقویم یا پیام‌های متنی.

اگر می‌پرسید چرا هر راننده به‌جای استفاده‌ از برنامه‌ی گوگل مپ شخصی‌اش از سیستم مسیریابی چندخودرو باید استفاده کند، در جواب باید بگوییم که چنین سیستمی مزایای زیادی دارد. برای مثال، این سیستم همه‌ی شرکت‌کنندگان را از موقعیت لحظه‌ای سایر خودروها مطلع می‌کند؛ بنابراین، مجبور نیستید با پیام‌های متنی مکرر از نبودن فاصله‌ی زیاد بین خودروها مطمئن‌ شوید. این سیستم حتی ممکن است برای خودرویی که از سایرین جلوتر است، پیشنهادی برای توقف بدهد تا کل گروه تقریباً در یک زمان به مقصد برسند.

همچنین، پتنت جدید گوگل مپ اعلان‌هایی درباره‌ی ترافیک و شرایط جاده‌ای ارائه می‌دهد که خودرو پیشرو تعیین می‌کند و توقف‌هایی را در طول مسیر پیشنهاد می‌کند. اگر خودرویی مسیرش را تغییر دهد، به تمام خودروهای دیگر اطلاع داده می‌شود.

همچنین، این سند بیان می‌کند که قابلیت جدید گوگل مپ مکان‌هایی احتمالی را شناسایی خواهد کرد که در آن مسیرها می‌توانند به‌هم برسند و رانندگان می‌توانند منتظر یکدیگر باشند. پس از رسیدن به مکان مدنظر، این سیستم می‌تواند در پیدا‌کردن جای پارک نیز به شما کمک کند. همان‌طور‌که درباره‌ی تمام پتنت‌ها صدق می‌کند، نمی‌دانیم که این قابلیت عملیاتی خواهد شد یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram