اضافه‌شدن قابلیت تولید تصاویر با هوش مصنوعی به ادوبی آکروبات

اضافه‌شدن قابلیت تولید تصاویر با هوش مصنوعی به ادوبی آکروبات

شرکت ادوبی قابلیت‌ جدید تولید تصاویر با هوش مصنوعی را به نرم‌افزار محبوب مدیریت و ویرایش فایل‌های PDF خود، یعنی آکروبات، اضافه می‌کند.

به‌گزارش تک‌ناک، ادوبی با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که از اواخر این هفته، نرم‌افزار آکروبات از تولید و ویرایش تصاویر تولید‌شده با هوش مصنوعی، مخصوصاً ازطریق مدل Firefly Image 3 متعلق به این شرکت، پشتیبانی خواهد کرد.

در این نسخه که هفته‌ی جاری منتشر می‌شود، قابلیت جدیدی به نام «ایجاد تصویر» به نرم‌افزار آکروبات اضافه خواهد شد که امکان کنترل تصاویر ساخته‌شده با هوش مصنوعی در فایل‌های PDF را برای کاربران فراهم می‌کند. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا هم سبک و هم اندازه تصاویر تولید‌شده با هوش مصنوعی را نیز تنظیم کنند تا به‌درستی در سند PDF جای بگیرند.

به‌نقل از نئووین، قابلیت جدید «ویرایش تصویر» به کاربران امکان دسترسی به عملکردهای «پر‌کردن مولد»، «حذف پس‌زمینه»، «پاک‌کردن» و «برش» در مدل فایرفلای را می‌دهد. همچنین، کاربران می‌توانند تصاویر را در فایل‌های PDF ویرایش کنند تا اشیای غیرضروری را حذف کنند یا از پس‌زمینه‌ها و… خلاص شوند.

علاوه‌بر قابلیت‌های جدید تصویر مبتنی‌بر هوش مصنوعی، عملکردهای بیشتری نیز به Acrobat AI Assistant اضافه می‌شود. یکی از این قابلیت‌ها به کاربران امکان می‌دهد تا موضوعات و روندهای خاص را از تعدادی سند و منبع مختلف پیدا کنند. کاربران می‌توانند تمام این محتوا را به Acrobat AI Assistant بکشند و سپس این دستیار آن اطلاعات را قالب‌بندی کند.

قابلیت جدید شامل افزودن استنادات (Citations) می‌شود تا کاربران بتوانند منبع اطلاعات موجود در سند را شناسایی کنند. همچنین، کاربران می‌توانند برای کسب جزئیات بیشتر به منبع خاصی مراجعه کنند. Acrobat AI Assistant در حال اضافه‌کردن روشی برای ایجاد خلاصه از جلسات است. این قابلیت دسترسی سریع به موضوعات اصلی جلسه را فراهم می‌کند.

در اوایل سال جاری، ادوبی قابلیت‌های مبتنی‌بر هوش مصنوعی بیشتری را به برخی از محصولات نرم‌افزاری دیگرش اضافه کرد. این‌ها شامل نسخه‌ی جدیدی از فتوشاپ با عملکردهای پیشرفته‌تر تولید تصویر هوش مصنوعی بود. چند هفته پیش نیز، برنامه ادوبی لایت‌روم با قابلیت دسترسی عمومی Lens Blur و نیز دسترسی اولیه به حذف مولد (Generative Remove) ارائه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram