سومین نسخه بتای سیستم‌عامل اندروید ۱۵ منتشر شد

سومین نسخه بتای سیستم‌عامل اندروید ۱۵ منتشر شد

گوگل سومین نسخه‌ی بتای اندروید ۱۵ را برای گوشی‌های پیکسل گوگل منتشر و آن را یک قدم دیگر به انتشار نهایی نزدیک کرد. در این نسخه، ایرادهای نرم‌افزاری و امنیتی رفع شده‌اند.

به‌گزارش تک‌ناک، چندی پیش شرکت گوگل نسخه‌های بتای اول و دوم اندروید ۱۵ را برای گوشی‌های پیکسل ۶ و جدیدتر منتشر کرد و حالا سومین نسخه‌ی بتای این سیستم‌عامل را با پایداری بیش‌‌ازپیش در‌دسترس قرار داده است. در نسخه‌ی سوم بتای اندروید ۱۵، APIها نهایی شده‌اند و توسعه‌دهندگان می‌توانند با این نسخه‌ی تقریباً نهایی، آزمایش برنامه‌هایشان را آغاز کنند.

گوگل در بیانیه‌ی رسمی معرفی بتای جدید، به تغییری مهم در رابط کاربری کلید عبور (Passkey) اشاره می‌کند: استفاده از کلید عبور با احراز هویت بیومتریک در یک مرحله به‌جای دو مرحله اتفاق می‌افتد. پیشنهاد مدیریت رمز‌عبور گوگل برای استفاده از کلید عبور با صفحه‌ی ورودی اطلاعات بیومتریک ترکیب شده است. همچنین، گزینه‌های بازگشت جدیدی وجود دارد که اگر به‌طور تصادفی از درخواست کلید عبور رد شدید، در منو کشویی صفحه‌کلید و فیلد متن می‌توانید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

اندروید ۱۵ 1

به‌نظر می‌رسد با وجود نزدیک‌شدن به نسخه‌ی نهایی، هنوز چیزهای بیشتری در اندروید ۱۵ برای کشف وجود دارد. میشال رحمان، متخصص اندروید، کشف کرده است که این سیستم‌عامل ممکن است بتواند زمانی‌ را شناسایی کند که مدل بیومتریک به‌خوبی کار نمی‌کند و به‌طور خودکار آن را حذف کند و سپس از شما بخواهد دوباره آن را ثبت کنید.

ناگفته نماند که قبلاً هم می‌توانستید این کار را به‌صورت دستی انجام دهید؛ اما قابلیت جدید به افرادی کمک می‌کند که متوجه نمی‌شوند ثبت مجدد اثر‌انگشت یا تشخیص چهره می‌تواند عملکرد را بهبود ببخشد. همان‌طور‌که میشال رحمان اشاره می‌کند، عوامل زیادی بر عملکرد مدل بیومتریک تأثیر می‌گذارند و ثبت مجدد اغلب می‌تواند مشکلات ناشی از مدل ناپایدار را برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram