گوگل در حال آزمایش قابلیت تشخیص خودکار سرقت است

گوگل در حال آزمایش قابلیت تشخیص خودکار سرقت است

گوگل در حال آزمایش ویژگی‌ تشخیص خودکار سرقت در برزیل است. این قابلیت در کنفرانس توسعه‌دهندگان I/O ماه گذشته به‌عنوان یکی از ویژگی‌های جدید اندروید ۱۵ نمایش داده شد.

به‌گزارش تک‌ناک، گوگل مشغول ارزیابی ویژگی تشخیص خودکار سرقت در جدیدترین نسخه سیستم‌عاملش است. با‌توجه‌به بازخوردهای محلی کاربران برزیل که ظاهراً به محلی برای دزدیده‌شدن گوشی‌های هوشمند تبدیل شده است، این شرکت کشور مذکور را به‌عنوان میزبان دوره‌ی اولیه‌ی آزمایش ویژگی یادشده انتخاب کرده است.

ورج می‌نویسد که قابلیت تشخیص خودکار سرقت همان‌طور‌که از نامش مشخص است‌، از هوش مصنوعی برای تشخیص حرکات ناگهانی نشان‌دهنده‌ی تلاش برای سرقت استفاده می‌کند. علاوه‌بر تکیه بر حرکت، می‌تواند از نشانه‌های دیگری نیز استفاده کند؛ مانند اینکه کسی بخواهد از گوشی در شبکه‌ی دیگری استفاده کند یا برای مدتی طولانی از شبکه‌ای خارج شود که به‌طور مرتب از آن استفاده می‌کند.

گوگل ویژگی تشخیص خودکار سرقت را به‌عنوان بخشی از پیشرفت‌های بزرگ‌تر حریم خصوصی و امنیتی معرفی کرد که برای اندروید ۱۵ در نظر گرفته است. این پیشرفت‌ها شامل گاوصندوق قفل‌شده با رمزعبور به نام «فضای خصوصی» می‌شود که برنامه‌ها و داده‌های حساس را ذخیره می‌کند. قابلیت تشخیص خودکار سرقت احتمالاً برای نسخه‌های قدیمی‌تر اندروید نیز منتشر خواهد شد.

کاربران اندروید در برزیل فقط به این ویژگی امنیتی جدید دسترسی ندارند؛ بلکه گوگل برای آن‌ها به‌زودی امکان تماس ایمن و آسان با مشاغل ازطریق واتساپ را فراهم می‌کند. همچنین، آنان می‌توانند مستقیماً از نتایج جست‌وجو از پزشکان و متخصصان زیبایی وقت ملاقات رزرو کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram