سازگاری ردیاب‌های Pebblebee با سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS

ردیاب‌های جدید Pebblebee با هر دو شبکه‌ Find My Device و Find My سازگارند. این ردیاب‌ها برای خانواده‌هایی مناسب‌اند که از گوشی هوشمند اندرویدی و iOS در خانه‌شان استفاده می‌کنند.

به‌گزارش تک‌ناک، شبکه جدید Find My Device در اندروید سرانجام راه‌اندازی شدند و با آن ردیاب‌هایی شبیه به ایرتگ از راه رسیدند. اگر هم‌زمان دستگاه اندرویدی و iOS دارید، ردیاب‌های خاص Pebblebee به‌ کار شما می‌آیند؛ زیرا آن‌ها هم با شبکه Find My Device اندروید و هم با شبکه Find My اپل کار می‌کنند.

شبکه Find My Device از گوشی‌های اندرویدی سراسر جهان برای کمک به یافتن تلفن‌های هوشمند و هدفون‌های بی‌سیم و ردیاب‌های گم‌شده استفاده می‌کند. این قابلیت مدتی است که در iOS با ایرتگ وجود دارد. بااین‌حال، ایرتگ به‌غیر از هشدارهای «ردیاب ناشناس» با اندروید کار نمی‌کند. برای ردیاب‌های Find My از برندهای دیگر، تقریباً مجبورید که فقط از یک شبکه استفاده کنید.

با در‌نظر‌گرفتن این موضوع، خانواده‌هایی که در خانه‌شان هم گوشی‌ اندرویدی و هم آیفون دارند، در موقعیت سختی قرار می‌گیرند. اینجاست که رد‌یاب Pebblebee وارد می‌شود. ردیاب‌های Tag و Card و Clip این شرکت با شبکه Find My Device اندروید و با شبکه Find My اپل سازگارند. نکته مهم این است که این ردیاب‌ها هم‌زمان با یکدیگر کار نمی‌کنند؛ درحالی‌که خود سخت‌افزار را می‌توان برای کار با هر دو شبکه Find My Device اندروید و Find My اپل تنظیم کرد.

اگر رد‌یاب Pebblebee را با اندروید راه‌اندازی کنید، شبکه Find My Device را دریافت می‌کنید و اگر با آیفون راه‌اندازی کنید، شبکه Find My را دریافت می‌کنید. سپس ردیاب تا زمانی‌که آن را از‌طریق بازنشانی کارخانه تغییر دهید، به‌طور مؤثر برای کار با یکی از این دو قفل می‌شود. تنها استثناء برای این موضوع، اعلان‌های ردیاب ناخواسته است که صرف‌نظر از اینکه به کدام شبکه متصل هستید، در همه دستگاه‌ها پشتیبانی می‌شود.

به‌گفته شرکت Pebblebee، برای انجام این کار به برنامه آن‌ها نیاز ندارید. این برنامه فقط برای به‌روزرسانی سیستم‌عامل و اضافه‌کردن برخی ویژگی‌های اضافی با استفاده از دکمه روی ردیاب کاربرد دارد.

شایان ذکر است که Pebblebee درحال‌حاضر از خودش سلب مسئولیت کرده و به‌وضوح گفته است که این ردیاب «با برنامه Find My اپل کار نمی‌کند». بااین‌حال، نمایندگان Pebblebee و حتی مدیرعاملش به‌طور مکرر اطمینان داده‌اند که ردیاب‌های این شرکت با هر دو شبکه به‌صورت تک‌به‌تک کار می‌کنند. درحال‌حاضر، ردیاب‌های Pebblebee با قیمت اولیه ۲۹/۹۹ دلار برای پیش‌فروش در‌دسترس هستند و اواخر اردیبهشت برای کاربران ارسال می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.