جمع‌آوری پاوربانک انکر به دلیل خطر داغ شدن بیش از حد

جمع‌آوری پاوربانک انکر به دلیل خطر داغ شدن بیش از حد

شرکت Anker به دلیل احتمال آتش سوزی، اقدام به جمع‌آوری پاور بانک انکر مدل 321 خود کرده است.

به گزارش تک‌ناک، طبق گزارش‌ها، پاور بانک انکر مدل 321 (PowerCore 5k،  A1112) به علت نقص در ساخت، ممکن است باعث آتش سوزی شود. این شرکت می‌گوید این مشکل تنها تعداد کمی از دستگاه‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ با این حال، تصمیم به جمع‌آوری تمامی آن‌ها گرفته است.

این دستگاه یک پاور بانک کوچک با دو درگاه متفاوت است، یک درگاه USB-C و دیگری USB-A. به گفته‌ی Anker، باتری لیتیوم یون موجود در این پاور بانک ممکن است بیش از حد داغ شود که این امر می‌تواند منجر به ذوب شدن اجزای پلاستیکی و همچنین ایجاد دود شود.

این شرکت می‌گوید مشکل مذکور مربوط به سری از باتری‌هایی است که بعد از مارس ۲۰۲۳ در این محصولات به کار رفته است؛ با این حال، از باب احتیاط با تمامی مشتریانی که این دستگاه را خریداری کرده‌اند، تماس گرفته است.

اگر فکر می‌کنید ممکن است یکی از پاور بانک‌های آسیب‌دیده را داشته باشید، می‌توانید با بررسی قسمت زیرین دستگاه و اطمینان از اینکه نوشته‌ی «Anker 321 Power Bank (PowerCore 5K, Black)، Model: A1112» روی آن حک شده است، مدل خود را تأیید کنید.

اگر یکی از پاور بانک‌های مشمول فراخوان را دارید، Anker می‌گوید استفاده از آن را بلافاصله متوقف کنید و قبل از دور انداختن آن در محل مناسب دفع باتری‌های لیتیومی، آن را در جای امنی نگهداری کنید. می‌توانید از طریق وب‌سایت این شرکت تأیید کنید که پاور بانک انکر شما شامل فراخوان جمع‌آوری می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram