اپل سیستم‌عامل iPadOS 18 را رونمایی کرد

اپل در رویداد WWDC 2024، سیستم‌عامل iPadOS 18 را برای تبلت‌هایش پرده‌برداری کرد.

به‌گزارش تک‌ناک، اپل در کنفرانس توسعه‌دهندگان خود موسوم به WWDC، پیش‌نمایشی از iPadOS 18 را به‌نمایش گذاشت و نگاهی کوتاه به جدیدترین نسخه‌ی نرم‌افزار تبلت خود انداخت. مانند سال‌های گذشته، این به‌روزرسانی جدید در پاییز منتشر خواهد شد و نسخه‌ی بتای توسعه‌دهنده امروز و بتای عمومی ماه آینده در‌دسترس قرار خواهد گرفت.

این به‌روزرسانی نرم‌افزاری سرانجام ماشین‌حساب داخلی را به تبلت‌های اپل اضافه می‌کند. این یعنی کاربران iPad دیگر به دانلود برنامه‌های شخص ثالث نیازی ندارند که اغلب پر از تبلیغات هستند و به‌ندرت برای اندازه‌ی بزرگ‌تر iPad بهینه‌سازی شده‌اند.

ماشین‌حساب جدید با Apple Pencil نیز کار می‌کند؛ بنابراین، می‌توانید پس از نوشتن مسائل ریاضی با قلم، آن‌ها را حل کنید. اپل Smart Script را هم معرفی می‌کند که با استفاده از یادگیری ماشین، ظاهر متن را هنگام نوشتن بهبود می‌بخشد. همچنین، می‌تواند سبک دست‌خطتان را بازتولید و غلط املایی را بررسی و متن تایپ‌شده را به سبک خودتان تبدیل کند.

این به‌روزرسانی نرم‌افزاری جدید از چند ویژگی جدید به‌کار‌رفته در iOS 18  نیز برخوردار است؛ از‌جمله راه‌های جدید برای شخصی‌سازی صفحه‌‌ی اصلی و مرکز کنترل سفارشی. همچنین، برگه‌ی شناور قابل‌تنظیمی را اضافه می‌کند که پیمایش برنامه‌ها را آسان‌تر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.