سیستم‌عامل macOS 15 Sequoia اپل رونمایی شد

اپل در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان (WWDC) سیستم‌عامل macOS 15 Sequoia را رونمایی کرد.

به‌گزارش تک‌ناک، جدیدترین سیستم‌عامل مک‌های اپل با نام macOS 15 Sequoia معرفی شد. ویژگی‌های مهم این سیستم‌عامل شامل iPhone mirroring برای کنترل گوشی از مک، به‌روزرسانی‌های Continuity، قابلیت چیدمان خودکار پنجره‌ها و برنامه‌ی رمز‌عبور متقابل پلتفرمی است. نسخه‌ی توسعه‌دهنده از امروز و نسخه‌ی عمومی در ماه ژوئیه در‌دسترس خواهد بود. این سیستم‌عامل جدید به‌روزرسانی‌هایی برای Safari و Keychain را نیز شامل می‌شود.

اولین ویژگی‌ای که به macOS 15 Sequoia اضافه می‌شود، آینه‌کردن آیفون (iPhone mirroring) است که امکان کنترل تلفن از‌طریق مک را برای شما فراهم می‌کند. همچنین با آینه‌سازی، اعلان‌های گوشی و صدای آن را از‌طریق مک می‌توان دریافت کرد. هنگام استفاده از آینه‌سازی، آیفون شما قفل می‌ماند و حتی در حالت آماده‌به‌کار نیز خارج از دسترس است.

اپل سافاری را نیز با مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید به‌روزرسانی کرد. برای مثال، حالا سافاری با استفاده از یادگیری ماشین، موارد جالب روی صفحه را تشخیص می‌دهد. در نسخه‌ی جدید مرورگر اپل، حالت خواندن اضافه‌ شده است که شامل خلاصه‌ و فهرست مطالب می‌شود. همچنین، این مرورگر حالت نمایشگر برای محتوای ویدئویی درون صفحه خواهد داشت.

جای کلید (Keychain) هم به‌روزرسانی اساسی دریافت می‌کند و با برنامه‌ی مدیریت رمز‌عبور بین‌سیستم‌عاملی جدید جایگزین می‌شود که می‌تواند انواع جدیدی از اعتبارنامه‌های حساب کاربری را ذخیره کند؛ از‌جمله رمز‌عبور وای‌فای، گذرواژه‌ها، کدهای تأیید و رمزهای عبور مشترک. این برنامه روی iOS و iPadOS و macOS و visionOS و ویندوز دردسترس خواهد بود.

درپایان، باید بگوییم که اپل بالاخره چیدمان کاشی خودکار پنجره را به macOS 15 Sequoia می‌آورد و به‌طور بالقوه بسیاری از ابزارهای جانبی را که به آن‌ها نیاز دارید، کنار می‌گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.