اپل بزرگ‌ترین خریدار استارتاپ‌های هوش مصنوعی لقب گرفت

گزارشی جدید ادعا می‌کند اپل در سال ۲۰۲۳ حدود ۳۲ شرکت استارتاپ در حوزه هوش مصنوعی خریداری کرده است که بیشترین تعداد خرید چنین شرکت‌هایی توسط هر غول فناوری دیگری است.

اپل در سال ۲۰۲۳ حدود ۳۲ شرکت استارتاپ فعال در حوزه هوش مصنوعی را خریده است. این تعداد اپل را به بزرگ‌ترین خریدار استارتاپ‌های هوش مصنوعی تبدیل می‌کند.

به‌گزارش تک‌ناک، اپل لقب بزرگ‌ترین خریدار استارتاپ‌های فعال در حوزه هوش مصنوعی را ازآنِ خود کرده است. گفته می‌شود کوپرتینویی‌ها شرکت‌هایی را نیز در مراحل اولیه توسعه خریده‌اند. علاقه اپل به نوآوری هوش مصنوعی در سال‌های اخیر مشهود بوده است.

این غول فناوری آمریکایی چندین اقدام راهبردی، از‌جمله استخدام کارکنان استارتاپ‌های هوش مصنوعی برای تقویت قابلیت‌های هوش مصنوعی خود در خطوط تولید مختلف انجام داده است.

به‌نقل از وب‌سایت Statista، اپل تا سال ۲۰۲۳ حدود ۳۲ استارتاپ هوش مصنوعی خرید که بیشترین تعداد در میان غول های فناوری است. درمجموع خرید استارتاپ‌های هوش مصنوعی، گوگل و متا و مایکروسافت به‌ترتیب با ۲۱ و ۱۸ و ۱۷ استارتاپ از اپل عقب هستند.

این گزارش اشاره می‌کند که اپل در‌مقایسه‌با سایر شرکت‌های فناوری تمایل دارد ارزش استارتاپ‌ها را زودتر از رقبایش تشخیص دهد. یکی از جنبه‌های مهم خریدهای متعدد اپل، تأکید این شرکت بر خرید استارتاپ‌های در مراحل اولیه است که نشان‌دهنده استراتژی پیشگیرانه برای شناسایی و سرمایه‌گذاری در روندها و فناوری‌های نوظهور هوش مصنوعی قبل از پذیرش عمومی آن‌هاست.

digikala

داده‌های منبع تخمینی هستند؛ زیرا اپل اغلب بدون اعلامیه‌ای، بی‌سروصدا خریدهایش را انجام می‌دهد. تیم کوک، مدیرعامل این شرکت، در سال ۲۰۲۱ گفت که کوپرتینویی‌ها به‌طور متوسط هر ۳ تا ۴ هفته یک استارتاپ می‌خرند. وی سال بعد (۲۰۲۲) گفت که این تعداد به هر ۲ تا ۳ هفته یک بار رسیده است.

غول فناوری آمریکایی می‌گوید که معمولاً شرکت‌ها را به‌دلیل فناوری و افرادشان می‌خرد؛ اما تقریباً هرگز درباره دلایل خریدهای خاصش اظهارنظری نمی‌کند و به‌جای آن، پاسخی کلیشه‌ای به پرسش‌های رسانه‌ها می‌دهد:

اپل گاهی اوقات شرکت‌های فناوری کوچک‌تر را می‌خرد و معمولاً درباره هدف‌ها یا برنامه‌هایش بحث نمی‌کند.

digikala

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.