اپل برنامه Final Cut Camera را رونمایی کرد

اپل با معرفی Final Cut Camera در رویداد Let Loose، امکان فیلم‌برداری چند‌دوربینی و کنترل حرفه‌ای ویدئو را برای کاربران آیفون و آیپد فراهم کرد.

به‌گزارش تک‌ناک، اپل در رویداد Let Loose درکنار معرفی آیپدهای جدید خود، برنامه‌ای با نام Final Cut Camera را برای آیفون و آیپد منتشر کرده است که می‌تواند ویدئو ضبط کند و به‌صورت زنده به آیپد دیگری برای فیلم‌برداری Multicam استریم دهد و کنترل‌های بیشتری برای فیلم‌سازان به‌ارمغان بیاورد. این برنامه جدید کنترل‌های دستی دقیقی ارائه می‌دهد و می‌تواند به‌عنوان برنامه دوربین مستقل و ساده نیز استفاده شود.

براساس گزارش ورج، اپلیکیشن Final Cut Camera هم‌زمان با نسخه به‌روزرسانی‌شده Final Cut Pro 2 منتشر می‌شود. Final Cut Pro 2 جانشین Final Cut برای آیپد است که سال گذشته معرفی شد. Final Cut Pro 2 نمایی چند‌صفحه‌‌ای دارد که هر دستگاه اجرایی Final Cut Camera متصل به آن را ضبط و کنترل می‌کند. Final Cut Pro 2 به شما امکان می‌دهد تا بین بخش تولید و ویرایش نیز جابه‌جا شوید و به‌صورت زنده پروژه خود را برش دهید.

سیستم‌عامل iOS اپل میزبان بسیاری از ابزارهای Multicam مشابه، از‌جمله برنامه BlackMagic Camera است که ازقضا گزینه‌ای محبوب در این صنعت به‌شمار می‌رود. بااین‌حال، برش زنده قابلیتی است که درحال‌حاضر برنامه‌های رقیب ارائه نمی‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.