اپل پتنت Digital Stone را برای کنترل بهتر ویژن پرو ثبت کرد

اپل پتنت Digital Stone را برای کنترل بهتر ویژن پرو ثبت کرد

اپل پتنتی به نام Digital Stone ثبت کرده است که صفحه‌نمایش لمسی، میکروفون، بلندگو و قابلیت‌های ردیابی موقعیت مکانی دارد و برای کنترل بهتر هدست ویژن پرو و خانه‌ی هوشمند طراحی شده است.

به‌گزارش تک‌ناک، اداره‌ی ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده‌ی آمریکا پتنت جدیدی از اپل به نام Digital Stone را ثبت کرده که برای کار با هدست واقعیت افزوده Vision Pro طراحی شده است. Digital Stone می‌تواند وسیله‌ی کوچک قابل‌حمل تقریباً به‌اندازه‌ی سکه باشد.

همچنین، ممکن است صفحه‌‌نمایش لمسی برای تعامل و نمایش اطلاعات بصری به‌همراه میکروفون‌های داخلی برای کنترل صوتی و بلندگو برای بازخورد صوتی داشته باشد. این پتنت به امکان ردیابی موقعیت مکانی و حتی بازخورد لمسی از‌طریق لرزش نیز اشاره می‌کند.

گیزموچاینا می‌نویسد که عملکردهای Digital Stone متنوع به‌نظر می‌رسند. تصور کنید از آن به‌عنوان دستیار صوتی برای کنترل خانه‌ی هوشمند یا دسترسی به برنامه‌های مختلف استفاده کنید. Digital Stone می‌تواند به کنترل از راه دور برای بلندگوها و چراغ‌ها و حتی لوازم آشپزخانه تبدیل شود.

این پتنت به ظرفیت‌های آن به‌عنوان نشانگری در تجربیات واقعیت افزوده (AR) یا واقعیت مجازی (VR) اشاره می‌کند و قابلیت اتصال و برقراری ارتباط با طیف وسیعی از لوازم الکترونیکی از‌جمله هدفون، بلندگو، تلفن‌های هوشمند و لپ‌تاپ را دارد.

درپایان، باید به این موضوع اشاره کنیم که پتنت Digital Stone به ابزاری بسیار کارآمد اشاره می‌کند که در آینده می‌تواند نحوه‌ی تعامل ما با فناوری را متحول کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram