اپل هوش مصنوعی را در محصولات خود پیاده‌سازی می کند

آگهی‌های شغلی شرکت اپل نشان می‌دهد که این شرکت قصد دارد هوش مصنوعی را در چندین محصول خود پیاده‌سازی کند.

به‌گزارش تک‌ناک، به‌نظر می‌رسد اپل در‌نهایت تصمیمی جدی گرفته است تا هوش مصنوعی (artificial intelligence : field of computer science and engineering practices for intelligence demonstrated by machines and intelligent agents) مولد را در محصولات خود پیاده‌سازی کند. این اقدام پس از اعلام ویژگی اصلاح خودکار مبتنی‌بر مدل «Transformer» در iOS 17 در اوایل امسال صورت گرفته است.

در هفته‌های اخیر، اپل چندین آگهی شغلی برای استخدام متخصصان هوش مصنوعی مولد منتشر کرده است. به‌عنوان مثال، یکی از موقعیت‌های شغلی نشان می‌دهد که کوپرتینویی‌ها در حال کار روی پلتفرم تجربه‌ی توسعه‌دهنده‌‌ی مبتنی‌بر هوش مصنوعی (توانایی سیستم ها برای درک، ترکیب و استنتاج اطلاعات) مولد برای استفاده‌ی داخلی و کمک به تیم توسعه‌ی برنامه‌های نرم‌افزاری هستند.

آگهی شغلی دیگر در بخش خُرده‌فروشی اپل از کارهای این شرکت روی پلتفرم هوش مصنوعی مکالمه‌ای برای ارتباط با مشتریان حکایت می‌کند. آگهی شغلی اپل از وظایف دیگری مانند ایجاد فناوری تولید متن مانند «تولید متن بلند و خلاصه‌سازی و پاسخ به پرسش‌ها» نیز خبر می‌دهد.

ناگفته نماند برخی از آگهی‌های شغلی در حوزه‌ی هوش مصنوعی/یادگیری ماشین به کار روی مدل‌های بنیادی اشاره و هوش مصنوعی از نوع مکالمه‌ای شبیه به انسان را به‌عنوان نمونه‌ای از برنامه‌هایی فهرست می‌کنند که می‌تواند از‌طریق آن‌ها توسعه یابد.

همچنین، اپل آگهی‌هایی برای استخدام نیرو در بخش‌هایی مانند Siri Information Intelligence منتشر کرده است. این واحدی است که ویژگی‌هایی مانند Siri و جست‌وجوی Spotlight را مدیریت می‌کند. علاوه‌بر‌این، اپل به‌دنبال همکاری با افرادی است که روی اجرای مدل‌ها به‌صورت محلی در دستگاه‌ها فعالیت می‌کنند. در گذشته، اپل آگهی‌هایی برای جذب متخصصان فعال در حوزه‌ی هوش مصنوعی مولد منتشر کرده است؛ اما این بار درباره‌ی نیازمندی‌های خود دقیق‌تر عمل کرده است.

چندی پیش، مارک گورمن از بلومبرگ گزارش داد که اپل قصد دارد سالانه بیش از 1میلیارد دلار برای توسعه‌ی محصولات و ویژگی‌های مبتنی‌بر هوش مصنوعی مولد سرمایه‌گذاری کند. در این گزارش، از متخصصی آشنا با توسعه‌های اپل نقل‌قول شده است که این شرکت عرضه‌نکردن محصولات مبتنی‌بر هوش مصنوعی را اشتباهی بزرگ می‌داند.

به‌گزارش بلومبرگ، اپل قصد دارد در نسخه‌ی بعدی iOS، از مدل‌های زبانی بزرگ (LLMs) برای قدرت‌بخشیدن به ویژگی‌های سیری و برنامه‌ی پیام‌ها از‌جمله کامل‌کردن جملات استفاده کند. گزارش مذکور بیان می‌کند که اپل در حال بررسی ویژگی‌های مبتنی‌بر هوش مصنوعی در برنامه‌ها و خدمت‌هایی مانند Xcode برای کمک به توسعه‌دهندگان و فهرست‌های پخش ساخته‌شده با هوش مصنوعی برای اپل موزیک و نوشتن با کمک هوش مصنوعی برای برنامه‌های Pages و Keynote است.

ناگفته نماند که گزارش‌هایی درباره‌ی توسعه‌ی Apple GPT منتشر شده است؛ ولی هنوز این شرکت هیچ محصولی را برای مصرف‌کنندگان عرضه نکرده است. درمقابل رقبای اپل از‌جمله مایکروسافت و گوگل و متا در حال استفاده از ویژگی‌های قدرتمند هوش مصنوعی در محصولات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خود هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.