شرکت TDK باتری‌هایی با ۱۰۰ برابر چگالی انرژی بیشتر تولید می‌کند

شرکت TDK باتری‌هایی با ۱۰۰ برابر چگالی انرژی بیشتر تولید می‌کند

شرکت TDK ماده‌ی جدیدی توسعه داده است که به باتری‌هایش اجازه می‌دهد تا به چگالی انرژی 1000 وات‌ساعت در لیتر، تقریباً 100 برابر بیشتر از چگالی انرژی باتری حالت‌جامد معمولی خود دست پیدا کنند.

به‌گزارش تک‌ناک، شرکت TDK، تأمین‌کننده‌ی باتری اپل، از پیشرفتی مهم در چگالی انرژی باتری‌های حالت‌جامد خود خبر داده است. این پیشرفت به ساخت سلول‌هایی با ۱۰۰ برابر چگالی حجمی (Volumetric Density) بیشتر از محصولات فعلی آن‌ها منجر خواهد شد. این فناوری می‌تواند به تولید باتری‌های حجیم منجر شود که مطابق با قوانین جدید اتحادیه اروپا است.

بر‌اساس این قوانین، باتری‌های سکه‌ای‌شکل (کوچک و گرد) که در دستگاه‌هایی مانند هدفون و ساعت‌های هوشمند استفاده می‌شوند، باید قابلیت شارژ مجدد و تعویض داشته باشند. سلول جدید باتری حالت جامد TDK با نام CeraCharge، به چگالی انرژی حجمی بسیار ریادی در‌حدود ۱۰۰۰ وات‌ساعت بر لیتر دست پیدا کرده است.

علاوه‌بر‌این، این باتری‌ها ایمن‌تر از باتری‌های معمولی هستند که ویژگی مهمی برای گجت‌های پوشیدنی مانند ایرپادز اپل یا اپل واچ به‌شمار می‌رود؛ چرا‌که این دستگاه‌ها مستقیماً با پوست کاربر در تماس هستند. باید دید که نسل‌های آینده‌ی ایرپادز یا اپل واچ از سلول‌های جدید باتری حالت‌جامد استفاده خواهند کرد یا خیر.

براساس گزارش فون‌آرنا، TDK برای دستیابی به این موفقیت مانند بسیاری از سازندگان باتری حالت‌جامد، از الکترولیت جامد اکسید استفاده و آندهای آلیاژ لیتیوم را به آن اضافه کرده است. الکترولیت جامد اکسید برخلاف الکترولیت مایع موجود در باتری‌های لیتیوم‌یون فعلی، اشتعال‌زا نیست؛ بنابراین، باتری CeraCharge را بسیار ایمن می‌کند؛ هرچند این ویژگی تقریباً برای همه‌ی باتری‌های ساخته‌شده با الکترولیت جامد صادق است.

ایمنی باتری برای دستگاه‌های پوشیدنی که افراد همیشه همراه خود دارند، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. TDK قصد دارد تولید انبوه این سلول‌ها را آغاز و سعی کند ظرفیت باتری حالت جامد جدید خود را بیشتر افزایش دهد تا بتواند عمر باتری طولانی‌تری را برای ایرپادز و ساعت‌های هوشمندی فراهم کند که از آن استفاده می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram